Jane007 Jane007 komentáře u knih

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Nedávno jsem přemýšlela, jakou knihu si mám koupit. A Brooklyn mě zaujal už názvem. Přestože mě sestra varovala nízkým hodnocením, zariskovala jsem a byla jsem odměněna. Příběh byl velmi poutavý, nesl kouzlo doby a dobře se četl. Po přečtení jsem byla tak nadšená, že jsem musela vidět i film. Ale knížka je knížka. Rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Moje oblíbená "kingovka". Je dobře napsaná, skvěle se čte a nemusím u toho ječet hrůzou. Líbí se mi, že King ukázal i psychologický profil vraha. Rozhodně se těším na pokračování.

Vlci u dveří Vlci u dveří Jamie Dutcher

Nádherná kniha, která ukáže život a zvyky jednoho z nejtajuplnějších tvorů na zemi. Pro milovníky těchto tvorů by měla být tato kniha biblí. Chtěla jsem ji sehnat pro sestru k Vánocům, ale je nesehnatelná.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

V době, kdy jsem tuto knížku četla, se mi neskutečně líbila. Romantika, upíři,... V dnešní době už bych jí tolik hvězdiček nedala. Ale proč odsoudit knížku, která mě přivedla k Jane Austenové.

15.05.2016 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Ke knihám o Sherlocku Holmesovi mě dovedl seriál Sherlock. Do té doby jsem neměla nutkání se o něj zajímat, protože jsem byla posedlá panem Poirotem. Nicméně po přečtení této knihy jsem musela přehodnotit a přidat Holmese k mým vysněným hrdinům.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Jedna z nejlepších detektivek s panem Poirotem. Jeho šedé buňky mozkové mě opět překvapily a zahanbily, protože vraha jsem opravdu neodhadla. Rozhodně doporučuji!