jana0345 jana0345 komentáře u knih

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Stefan Ahnhem u mě patří rozhodně k tomu nejlepšímu z detektivního žánru. Jasně, bylo tu spousta náhod a ta závěrečná performance byla fakt divná (jak píše čtenářka níže). Buď mu to odpustíte, nebo ne. Já mu to odpouštím a doufám, že další díl bude brzy.

31.07.2020 5 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Geniální kniha. Jedna z těch, co člověka provází celý život. Já už jí četla asi pětkrát (díky přicházejícímu milosrdnému stáří je to pro mě pořád nové :-) ).

10.02.2020 5 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Mě se to tedy příliš nelíbilo. Nezajímavá, všední zápletka, prapodivné hovory ze záhrobí, příliš mnoho jedno až dvouslovných vět.

22.01.2020 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Ten chlap je génius! Detektivní zápletka až tak šokující není, ale ten styl, jazyk, jakým May píše je uchvacující. Až si říkám, jestli ho na ty detektivky není škoda :-D (a že já detektivky mám opravdu ráda).

08.11.2019 5 z 5

All inclusive All inclusive Hans Gunnarsson

Často se mi to nestává, ale tuhle knížku jsem nedočetla. Nějak mi osudy všech hrdinů byly úplně jedno.

08.11.2019 1 z 5

Neviditelný život Eurídice Gusmãové Neviditelný život Eurídice Gusmãové Martha Batalha

Knížka se mi líbila. Je o talentu, touhách a snech. A taky o nespravedlnosti a strachu, které můžou tohle všechno nenávratně zadusit. Pokud se necháte.
Jen se mi občas trochu pletly postavy.

02.10.2019 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Tahle kniha se mi od Nesbo líbila zatím nejvíc. Jeho věčně rozervanej, traumatizovanej Harry Hole mi trochu leze na nervy, ale tenhle Šimon Kéfas je docela sympaťák. I když ani on to neměl vždycky jednoduchý.

01.10.2019 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Ahnhemovy knihy považuji za nadstandard žánru, nicméně u téhle knihy byl rozjezd trochu pomalejší. Překvapily mě školácké chyby vyšetřovatelů. Ovšem nakonec vše odpuštěno, závěr mi přišel ok a hlavně jsem moc ráda, že Ahnhem nakonec nezapomněl na případ nevyjasněného znásilnění z Oběti bez tváře. Těším se na pokračování.

12.09.2019 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Carter opět nezklamal.

12.09.2019 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, že děj této knihy předchází děj Oběti bez tváře. Nicméně je to logické, v Oběti bylo naznačeno příliš mnoho otázek z minulosti. Rozhodně bych ale Devátý hrob nedoporučovala číst jako první, o to víc pak hrozí, že budete mít v postavách zmatek.
Za mě strhující příběh, uvěřitelné myšlení i jednání hlavních hrdinů. Těším se na další díl!

31.08.2019

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Knihu jsem začala číst díky Čtenářské výzvě a byla pro mě velkým zklamáním. Obráceně řazené kapitoly, těžkopádné (místy až trapné) dialogy, absurdní situace. Na závěr autor až příliš tlačí na pilu ve snaze co nejvíce šokovat. Připomněl mi tím cimrmanovské "nejsem tvůj otec, jsem tvůj syn". Od Deavera si už nic nepůjčím, v tom mám jasno.

24.08.2019 2 z 5

Jakubův cestovní deník 2 Jakubův cestovní deník 2 Jakub Čech

Můj první přečtený cestopis. Pustila jsem se do něj jen díky Čtenářské výzvě. A přečetla jsem ho jedním dechem! Jakub Čech píše svižně, vtipně, s pokorou k přírodě i k ostatním hikerům.
Jen jedna výtka - autor by do vyprávění mohl pustit ještě trochu víc emocí, aby pomohl čtenáři celou cestu ještě víc prožít.

21.08.2019 4 z 5

Tíha Tíha Liz Moore

Strhující vyprávění o osamělosti. Dojemné, smutné zároveň vtipné a optimistické.

19.08.2019 5 z 5

Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Klára Nováčková

Až autorka dozraje, získá nadhled, přestane poučovat a soudit ostatní, možná něco dobrého napíše. V této naději dávám *

06.08.2019 1 z 5

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Za mě naprosto předvítalný příběh s vykonstruovaným happyendem.

24.07.2019