jakub7525 jakub7525 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jsem čtenář opozdilec, nejdřív jsem viděl film. Díky za to, protože se mi film tak líbil, že jsem prostě musel znát celý přiběh. Nakonec se mi dostalo čtenářského zážitku, který jsem ještě nikdy nezažil. Chápu, že styl či téma nemusí být pro každého, ale je třeba vzdát hold autorovi, který dokázal postavy vylíčit jako by byli živé. Musím říct, že jsem jí zvládl přečíst za 3 dny s tím, že jsem chodil spát až nad ránem a usínal až totálním vyčerpáním. Ten přiběh mě chytil a nepustil, pořád i po týdnu cítím smutek nad osudem Liesel a dalších postav. Mrzí mě, že už nikdy tuto knihu nebudu číst poprvé. Ale těším se až si jí budu číst znovu.
Nakonec bych rád mé pocity shrnul takto:
"Chtěl bych být Rudy, jen abych mohl Liesel prosit o polibek. Chtěl bych být Hans, abych jí mohl učit číst a psát. Chtěl bych být Max, abych byl její životní kamarád."

22.11.2016 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Varování!!! Tato kniha může způsobit, že propadnete kouzlu Apple.

05.07.2017 5 z 5

Ptákovina Ptákovina Milan Kundera

Ptákovina doslova. ;)

03.01.2018 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Kniha není ani tak výjmečná dějem, jako spíše reakcí tehdejší společnosti na ní. V dnešních poměrech by nejspíš knize moc lidí nevěnovalo náležitou pozornost, ale přesto bych knihu nezvrhoval a dal jí šanci.

05.07.2017 4 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

Nebýt zvratu na konci je děj poněkud průměrný. Měl jsem problém se začíst, ale druhá polovina byla svyžnější a chytla mě. Díky zvratu se těším na pokračování. Zvrat byl opravdu nečekaný o to víc mě zajímá jaký bude skutečný motiv. Bojím se, aby výsledkem nebylo zklamání.

03.10.2017 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Knihu jsem dostal jako vánoční dárek, ale dlouho ležela v poličce. Fakt, že je na obalu přirovnání k Harry Potterovi mě zaujalo na tolik, že jsem se nakonec do knihy pustil. O to více mě pobavilo, že samotné postavy hned několikrát v podstatě říkají, že tohle NENÍ HARRY POTTER!
Každopádně první polovina knížky pro mě byla spíše chaos, jelikož jsem se částečně ztrácel v ději a velkém množství postav. Možná i proto jsem knihu na čas odložil, ale po zkouškovém jsem se k ní vrátil a druhá polovina už byla lepší. Děj konečně dospěl k finální podobě zápletky a dostal svižný spád. Vedlejší děj mi přišel zbytečný a nebýt sexuálního napětí mezi hlavním hrdinou a postavou z vedlejšího děje, tak i nezajímavý.
Celkově musím říct, že jsem se u knížky bavil, jelikož autor do děje zařadil i vtipné narážky na různá populárnější díla v žánru, avšak chaos nabarný v počátku děje přetrval. Potenciál to má, takže věřím, že Měsíc nad Soho bude vyzrálejší a naplní potenciál celého autorova nápadu.

07.07.2017 3 z 5

Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Jan Palička

Kniha mi dělala radost při mé cestě po USA v roce 2013. Musím říct, že vtipnější životopis jsem ještě nečetl. Ikdyž Pavel Horváth není fotbalový supertalent je to člověk, který ve fotbale zažil opravdu hodně a jsem moc rád, že se rozhodl o tom vyprávět. Mnoho skvělých historek ze zákulísí českého i světového fotbalu mě pobavilo a rád tuto knihu doporučuji každému fanouškovi českého fotbalu.

05.07.2017 5 z 5