jackdaw jackdaw komentáře u knih

Bolestná laskavost Bolestná laskavost Jo Browning Wroe

Nádherná kniha. Jsem ráda, že se dočkala českého překladu. Za mě plný počet hvězd.

24.10.2023 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Caimh McDonnell

Zjevně můj nový oblíbený spisovatel. Tenhle typ humoru miluju a těším se na další knihy. Jen nechápu proč se mi vpravo ve štítcích knihy objevuje Rusko a Putin ( asi šotek ). Za mě plný počet hvězdiček.

18.10.2023 5 z 5

Znamení démona Znamení démona Sarah Rees Brennan

Za mě super nápad. Dala bych si pokračování. Sice je tahle kniha svým způsobem ukončená a další díly se věnují více jiným postavám, ale opravdu by je někdo mohl, prosím, prosím přeložit.

03.08.2023 5 z 5

Drobná laskavost Drobná laskavost Jim Butcher

No tak . To nám přece nemůžete udělat . Kde jsou další díly ? Jen 10 dílů ze 17 ( zatím) ? Nečestné, nesportovní. Nutně potřebuju další .Ta série je snad čím dál lepší.

23.07.2023 5 z 5

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Sue Tanya Huff

Tak tahle série je snad ještě lepší než Krevní pouta ( na které volně navazuje, ale dá se číst i bez toho ,že byste sérii Krevní pouta četli) .Ke knihám se určitě budu znovu vracet.

13.07.2023 5 z 5

Kouř a popel Kouř a popel Sue Tanya Huff

Naprosto skvělá série. Tonyho hlášky miluju, tolik jsem se nenasmála ani u některých komedií. Ke všem třem knihám se určitě vrátím.

16.06.2023 5 z 5

Kouř a stíny Kouř a stíny Sue Tanya Huff

Tak tohle mě bavilo a dost jsem se zasmála. Vtipné hlášky u temnějšího příběhu miluju, takže se na skoro čaroděje Tonyho a upíra Henryho v druhém dílu moc těším. Za mě plný počet hvězd a doporučení.

04.06.2023 5 z 5

Decimus Fate a talisman snů Decimus Fate a talisman snů Peter A. Flannery

Tato kniha je vytištěna poměrně velkým písmen, takže by se mohlo zdát ,že je pro děti ,ale není ( v knize je docela dost násilí). Je jiná než hrdinská fantasy Bitevní mág. Decimus Fate je velmi mocný čaroděj (s nevalnou pověstí ), který se rozhodl nepoužívat magii a odčinit tak alespoň část z toho ,co dříve napáchal. Spolu s bývalým lovcem démonů Tutorem se snaží pomoci mnichům ze zapadlého kláštera, kde řádí podivná nemoc. Zároveň má Decimus v patách i nepřátele, kterým v minulosti uškodil a kteří si teď ,když se dozvěděli, že nepoužívá magii ,chtějí vyřídit účty. Fate a Tutor opravdu působí jako nepravděpodobná dvojice, ale doplňují se naprosto skvěle. U knihy jsem se opravdu dobře bavila, příběh je akční a velmi čtivý. Tato kniha se dá číst jako samostatná, i když už existuje pokračování, na které se rozhodně těším a doufám ,že se také dočká překladu.

04.06.2023 5 z 5

Milujem, koho chcem Milujem, koho chcem Tamara Tainová

Naprosto super čtení. Krásně , čtivě napsáno. Ačkoliv témata v této knize jsou většinou dost smutná, tak jsem se u čtení i dost nasmála. Jsem opravdu ráda ,že jsem všechny tři knihy o Borisovi a jeho kamarádech sehnala. Autorku okamžitě přidávám do svých oblíbených.

05.03.2023 5 z 5

Syn nekonečna Syn nekonečna Adam Silvera

Z téhle knihy jsem trochu zmatená. Nápad je dobrý , ale ač nemám nic proti otevřeným koncům, tady mi nedává smysl. Jako by tam toho hodně chybělo . Proč tam tak urputně cpe LGBT a veganství ( padouši teď asi budou masožraví ) , když to vlastně s dějem nemá nic společného . Proč neustále opakuje, že je gay, když žádný vztah s nikým nenaváže. LGBT mi jinak vůbec nevadí ,dokonce to v některých knížkách je romantičtější než vztah hetero. Tady to vyznělo divně. Dám tři za nápad , který ale vyšel spíš do ztracena. Spíš jsem zklamaná .

23.06.2022 3 z 5

Král Král Devney Perry

No , já se přiznám ,že na tohle asi nejsem dostatečně romantická . Temné mi to nepřišlo , spíš jen děsivě sladké . Zjevně mě zmátla ta obálka a tak do dalšího dílu nejdu .

21.06.2022 2 z 5