Ivett Ivett komentáře u knih

Lži Lži Greg Rucka

Jako úvod do série bohužel dosti zmatené, může čtenáře odradit. Ale vyplatí se pokračovat. :-)

26.12.2019 2 z 5

Díky recenzím jsem čekala, že to nebude úplně ono a tentokrát se docela trefily. Nechci říct, že kniha nebyla zajímavá, ale co se jako celku týče, nebyla pro mne přínosem. Myslela jsem, že se dozvím více praktických rad o tom, jak fungovat v těle introverta. :-D Místo toho šlo ale o docela obecnou teorii o tématu, spousta výzkumů a americké prostředí, které tomu moc nepřidalo. Stačil by výcuc na pár stránek.

26.12.2019 2 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Přijde mi, že Hillovi povídky tolik nejdou, takže jsem byla trochu skeptická. Nakonec jsem se ale ke čtení odhodlala a jsem ráda, všechny byly povedené a bavily mne.

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Byla na mém kingovském seznamu už dlouho a trochu se proklínám, že jsem se ke čtení dostala až po tolika letech. :-D Pro mne jedna z nejlepších knih od Kinga. V první polovině se může zdát, že se nic moc neděje, ale i tak vás to nutí přemýšlet před spaním o tom, co se asi bude dít dál a atmosféra se dokáže zažrat skoro až pod kůži.
Když došlo k odhalení hlavní zápletky, měla jsem chvíli pocit, že je to docela laciné. Největším překvapením pak bylo, že to ve výsledku vůbec lacině nepůsobilo, právě naopak. Určitě doporučuji.

Jeď dál! Jeď dál! Austin Kleon

Ani tato kniha od autora nebyla zklamáním. Moc mi pomohla v době, kdy jsem tak nějak tápala, co se sebou.
Přečetla jsem mnoho knih, které mne nabádaly k tomu, abych něco dělala, ale jedině u tohoto autora jsem se dokopala k tomu, abych skutečně některé jeho rady a nápady aplikovala do svého života.

Komediant / Rorschach Komediant / Rorschach Brian Azzarello

Jsem hodně velký fanda Watchmenů a Rorschach je moje nejoblíbenější postava vůbec, takže očekávání byla vysoká. Nakonec mě ale víc zaujal příběh Komedianta, což jsem nečekala a zklamalo mě to. Rorschachův příběh je dobrý, ale čekala jsem něco většího.

04.01.2015 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King