Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Druhý díl mě trochu zklamal. Chtěla jsem trochu více archeologie - dostalo se mi dobrodružství z 9. století. Nemůžu říct, že by mě čtení nebavilo, ale cestování v čase mi zkazilo celkový dojem.

17.03.2024 4 z 5

Kuchařka pro diabetiky a nejen pro ně Kuchařka pro diabetiky a nejen pro ně Josef Švejnoha

Seznamuji se v pro mě neznámé oblasti s možnostmi, jak ulevit nemocnému v rodině a případně zlepšení jeho stavu. Pro mě je kniha velmi užitečná a inspirativní.

13.03.2024 5 z 5

Pacient Pacient Juan Gómez-Jurado

Tak to byl tedy adrenalin - od začátku do konce. Kniha přečtena za dva dny a budu na ni dlouho myslet. Doporučuji.

13.03.2024 5 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Přečteno sice v březnu, ale kouzlu knihy a příběhu samotnému to neubralo na "kráse".

Pleteme ponožky Pleteme ponožky Helene Weinold

Sice starší publikace (zapůjčeno z knihovny), ale přínosná. Popisy jsou přehledně zpracované a na začátku nechybí skutečně podrobný obecný návod jak na to. Jediné, co mi chybí, že se jedná o ponožky pletené na pěti jehlicích. Já mám ráda jednodušší techniku na dvou jehlicích.

11.03.2024 5 z 5

Háčkované šátky: módní doplněk pro každou příležitost Háčkované šátky: módní doplněk pro každou příležitost Karoline Hoffmeister

V útlé knížečce jsem našla mnoho inspirace - od jednoduchosti po složitější projekty.

Snadné pletení Snadné pletení Renate Herrenknecht

Kniha pro začátečníky splní očekávání - vše dobře popsané. Já chtěla hlavně podrobný popis na ponožky, a to jsem tu našla. Ke knize je v příloze DVD, které hodně pomůže.

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Příběh ze současnosti a zároveň z dávné doby. Trochu mi připomíná romány od Barbary Wood, kde se též současný děj prolíná s historií. Obecně romány s archeologickou tematikou mám ráda.

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

...Berou nám sílu tak, že nás přesvědčí, že žádnou nemáme. Ale slova a věty mají sílu...

03.03.2024 5 z 5

Ester Ester Markéta Prášková

Silný příběh o odvaze - doporučuji přečíst. Jen mě mrzelo, že chybí dějová linka o životě Lídy po válce v exilu ve Francii.

03.03.2024 5 z 5

Zářivá noc hvězd a ledu Zářivá noc hvězd a ledu Rebecca Connolly

O Titanicu je toho napsáno a zfilmováno hodně a mě hlavně zaujal příběh lodi Carpathie. Jediná vyslyšela nouzové volání o pomoc a přesto, že kapitán ohrozil sebe i posádku a věděl o existenci velkého nebezpečného ledovce, neváhal co nejrychleji se dostat k Titanicu... Doporučuji přečíst.

25.01.2024 5 z 5

Shledání Shledání Anne Jacobs

Skvělá sága - ale musela jsem přečíst znovu předchozí čtyři díly - po cca dvou letech od přečtení těchto dílů bych se totiž pracně dostávala do dobové atmosféry a vzpomínala na všechny postavy. Nedělám to často, protože knih je mnoho a času málo, ale stálo to za to. Doporučuji.

21.11.2023 5 z 5

Advokátova dcera Advokátova dcera Anthony Franze

Skvělé počteníčko od začátku do konce.

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Prolínání dvou dějových linek mě fakt bavilo. Konec překvapil.

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Krásně napsaný příběh o životě a naději.

Italské léto Italské léto Jennifer Probst

Taková nenáročná jednohubka na večer.

15.10.2023 2 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Prý britský humor - nuda - souhlasím s předchozím komentářem - nemá to hlavu ani patu. Jedna hvězdička za občas trefné popisy nadřízených.

15.10.2023 odpad!

Volání srdce Volání srdce Janette Oke

Přečteny tři díly a doporučuji. Skvěle popsaná doba, sympatické postavy.

21.09.2023 5 z 5

Až do hořkého konce - Cesta trestního praporu 999 Až do hořkého konce - Cesta trestního praporu 999 F. John-Ferrer (p)

Tato kniha napsaná podle osobních zkušeností je mi bližší, než nějaký smyšlený příběh - těmi je v poslední době trh přesycený.

17.09.2023 5 z 5

Návrat na panství Návrat na panství Amanda Geard

Nemohla jsem se začíst, střídání minulosti se současností bylo trošku náročné, ale pokud vás nikdo neustále nevyrušuje od čtení... pak je to příjemné počteníčko. Doporučuji.

29.08.2023 5 z 5