InstinktCZ InstinktCZ komentáře u knih

Prach Prach Hugh Howey

(SPOILER) Tak když mám dočtený třetí díl, a všechno to nějak zapadlo dohromady, tak jako celek hodnotím celou serii asi slabší 4*. Samotný prach mě bavil asi nejvíce, známé postavy v silu 1, 17 nebo 18, které se rozhodly postavit se proti "těm zlým".
Velmi zajímavá myšlenka celé trilogie, ze které někdy až mrazí a stojí za přečtení, nicméně do knihovny mezi moje topky Silo asi nepřidám...

18.07.2023 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

(SPOILER) Tak bohužel tato kniha mi nesedla. Na doporučení známých a po přečtení anotace jsem se na ni hodně těšil... Možná o to věští bylo mé zklamání. Knížka označena jako scifi, mi přišla spíše jako politické drama. Scifi tam bylo velmi málo a když už, zalila ho záplava politických her a podvodů. Původně jsem chtěl dát knize pouze 1*, nicméně závěr byl celkem napínavý, takže přihodím jednu navíc. Každopádně jsem rád, že už to mám za sebou.

16.04.2023 2 z 5

Kronův odkaz Kronův odkaz Pavel Bareš

(SPOILER) Projekt Kronos jsem objevil náhodou, když vycházel tento poslední díl. Zajímavá anotace, mladý český autor a krásná obálka mě hodně zaujala. Shrnu to tedy jako celek. Ze začátku jsem trochu bojoval s časovými liniemi, ale nakonec to byla jedna z věcí, která mi na všech třech knihách (a této především) učarovala nejvíce. Jak do sebe všechno na konci zapadne. Trilogie ve mě po dočtení rezonovala ještě dlouho. Knihy nejsou tak jasně rozdělené na dobro a zlo a i kladní hrdinové mají temné chvíle a naopak... Jason, Luca, Nat, David, Jinx, Gasz.. Všechny postavy a jejich osudy jsem hltal a rozhodně si knihy někdy přečtu znovu.

04.01.2023 5 z 5

Cyberpunk Cyberpunk Andrzej Ziemiański

Bohužel jsem nedočetl... skončil jsem na 80% s tím, že absolutně nemám zájem se dozvědět, jak kniha dopadne. Začátek byl slibný, ale čím jsem četl dál, tím méně mě zajímal konec.
S čistým svědomím asi nemám knihu komu doporučit

04.04.2024 1 z 5

Bohové viny Bohové viny Michael Connelly

Naprosto výborná kniha. Jako už je ostatně zvykem u série s Mickey Hallerem. Zápletka ani chvilku nenudí. Doufám, že se ještě s Mickym potkáme :).

04.05.2017 5 z 5