Inari Inari komentáře u knih

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Má srdcovka a neodmyslitelná součást skromné knihovničky. Na rozdíl od Zaklínače, jenž se v posledních dílech zvrhává v nemyslnou zplácaninu, je celá husitská trilogie kompaktním a promyšleným dílem, které neztrácí dech. Reynevan je sympaťák, kterého si nelze neoblíbit a složité reálie mi pomohly se ještě více ponořit do děje. U posledního dílu jsem se neubránila slzám dojetí a smutku, že už je konec.

08.08.2013 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ke knize jsem přistupovala poměrně skepticky, koupila jsem si ji hlavně díky skvělým hodnocením a zpočátku jsem měla problém se do ní začíst. Nakonec jsem jí ale chtě nechtě naprosto propadla. Je to prostě silný a dojemný lidský příběh a líbí se mi autorův styl psaní. Jediný problém jsem měla s věkem hlavního hrdiny, vzhledem k jeho životnímu postoji bych mu tipovala aspoň o 10 let víc.

14.06.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Má první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Kniha se mi četla velmi dobře, dokázala bych ji zhltnout hned. Konec mě rozhodně překvapil, ačkoli jsem se celou dobu snažila vymýšlet různé teorie a myslela si, že aspoň v jedné z nich se musím trefit.
SPOILER

Ovšem neubránila jsem se mírnému zklamání, že to neskončilo nějakým pěkným happy endem, ve který jsem začínala doufat. Takhle byl pro mě ten úplný závěr hůře uvěřitelný.

14.06.2017 5 z 5