IFu IFu komentáře u knih

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Hranu rozkoše jsem četla po odstínech. Objasnila mi mnohé z chování Christiana z odstínů. Moc mě nadchla. Přečetla jsem ji hned dvakrát. Moc se mi líbilo, že jsou popisovány pocity. Zápletka sice jasná, ale pěkná.

16.02.2014 5 z 5

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Zpočátku čtení jsem nebyla moc nadšená. Ale po několika stránkách jsem se nemohla od knihy odtrhnut. Hlavní hrdinka provádí vážně psí kusy, aby nejdříve zahléhla, následně zaujala svého nového souseda. Příběh vypracován do detailů. Je tam hodně chvilek, které jsou opravdu ze života. Knížku jsem četla na dovolené s kamarádkou, chudák, musela snášet mé záchvaty smíchu, při kterých mi tekly slzy. Jo, kniha ze života. Co jsme pro získání či zaujmutí muže ochotny udělat?Jen si to mnohdy přiznat. O zvědavosti, nástrahách na muže, přátelství. Knihu doporučuji. :-)

28.01.2014 5 z 5

Devět a půl týdne Devět a půl týdne Elizabeth McNeill (p)

Kniha je vážně zajímavá. Víckrát ji ale číst vážně nebudu. Při hlubší "analýze" nám ukazuje, jak jsme všichni ovlivnitelní (zejména ženy). A to samozřejmě zcela nevinnou cestou, že si to ani neuvědomujeme. Lidská duše je vážně velmi křehká :-)

28.01.2014 1 z 5

Z králova rozkazu Z králova rozkazu Shannon Drake (p)

Opravdu mám ráda temperamentní ženy a muže, kteří je dokáží zkrotit. Škoda, že to takto nefunguje i v reálu. Každopádně na odpočinutí a na to, aby člověk přišel na jiné myšlenky je to pěkná kniha.
Od této autorky mám opravdu mnoho knih. Dokáží mne vtáhnout do děje.

28.01.2014 4 z 5

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Mám tuto autorku opravdu ráda. Četla jsem tuto knihu asi před 12 lety a stále mi zůstala v hlavě. Někomu jsem ji půjčila a už se mi bohužel nevrátila. Teď jsem si ji znovu koupila a vážně nelituji. Některé knihy přečtu, líbí se mi, ale v hlavě mi tak nezůstanou, resp.ve mě nezanechají tak silný pocit, že bych na ní nedokázala zapomenout, i když přesné údaje a děj si nepamatuji. Teď jsem si ji přečetla znovu po té době a jen jsem se přesvědčila, že příběh je zajímavý, poutavý - přečetla jsem ji jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. Děj popisovat nebudu, protože je popsán v jiných komentářích.
Takto silný pocit ve mě vzbudily jen některé knihy, což od této autorky jsou: Popel ve větru, Plamen a květ, Vlk a holubice, Růže v zimě, Květy na vodě.
Ostatní jsou také pěkné, doporučuji, ale tyto byly pro mě nějak citově nejbližší. Možná je to tím, že to byly jedny z prvních knih, které jsem četla.

27.01.2014 5 z 5

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

Mám tuto autorku opravdu ráda. Četla jsem tuto knihu asi před 12 lety a stále mi zůstala v hlavě. Některé přečtu, líbí se mi, ale v hlavě mi tak nezůstanou, resp.ve mě nezanechají tak silný pocit, že bych na ní nedokázala zapomenout, i když přesné údaje a děj si nepamatuji. Teď jsem si ji přečetla znovu po té době a jen jsem se přesvědčila, že příběh je zajímavý, poutavý - přečetla jsem ji jedním dechem za sobotu a neděli. Nemohla jsem se odtrhnout. Děj popisovat nebudu, protože je popsán v jiných komentářích.

27.01.2014 5 z 5

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Tak jsem konečně "přelouskala" tento díl. První díl super, druhý díl takové opakování a ve třetím díle jsem už určité odstavce přeskakovala, neboť mi to připadalo stále stejné. Svatba Dylan byla hezká, asi jeden takový nepředvídatelný děj. Po této knize jsem si musela od tohoto žánru odpočinout a začala číst "Odkaz Dračích Jezdců" - prostě jsem potřebovala něco jiného.

07.09.2014 4 z 5

Sedm let hříchu Sedm let hříchu Sylvia Day

Hezká kniha. Hezky se čte. Zajímavý příběh o kdysi vzniklém citu. Mnoho pěkných okamžiků a pocitů viny, vnitřního psychického boje v hlavní hrdince. Nenadchla mě ale tak jako jiná kniha od této autorky - Pýcha a rozkoš.

14.07.2014 5 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Musím přiznat, že to pro mě bylo zklamání. Z prvního dílu jsem byla nadšená, přečetla jsem ho dvakrát za sebou, ale toto pokračování? Řekla bych, že jen vyměněná jména, jinak jedno a to samé. Tuto knihu jsem vyloženě "louskala".
Abych nebyla ale tak kritická, přeci jen jsem ji dočetla, což u některých ani neudělám. Kdybych ji četla dříve než Hranu rozkoše, líbila by se mi mnohem víc! :-)

14.07.2014 4 z 5

Kdopak je ta zrzka? Kdopak je ta zrzka? Alice Clayton

Knihu jsem dostala od kamarádky k vánocům. Je zajímavá, čtivá.
Je tam úžasně zachyceno přátelství, které je v této knize pravé a skutečné - myslím hlavní hrdinku a její agentku, kamarádku. Grace potká mladšího muže, ale i přes jejich věkový rozdíl, kterým se ona trápí jim to skvěle klape. Je hezké číst, jaké obavy Grace provází a jak je věk vnímán Grace a jak ho vnímá Jack. Oba si jdou svou cestou, která je nakonec rozdělí, neboť Grace odjíždí do New Yorku. Myslela jsem si, že i v tomto díle se dozvím, jak to dopadlo a zda vztah na dálku udrží, ale bohužel !!! Musím si počkat na druhý díl "Zrzko, ukaž se!" Pevně věřím, že to zvládnou a její ex nebude dělat takové problémy. Alespoň bude děj zase trochu zamotaný. :-)
Jinak, jak se píše níže, Grace je opravdu super.

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

Začala jsem ve čtvrtek večer, v pátek v práci jsem byla značně nervozní a nemohla se dočkat až budu doma a budu si moci zase číst. Celou sobotu jsem nedělala kromě čtení nic!! Děj mě opravdu MOC bavil, často jsem brečela smíchy. Jak může někdo tak vtipně popsat konkrétní situace? Zároveň mě ale hodněkrát při určitých pasážích mrazilo, co se děje, jak to bude dál??? ... Je tam vše - radost, smích, smutek, napětí a očekávání, ale také neočekávaná závist, pomluvy. Hezké také je, že jsou tam příběhy i jiných - jejích kamarádek. Není to tedy jen o dvou hlavních osobách.
Knihu doporučuji.

28.01.2014 4 z 5

Vlk a holubice Vlk a holubice Kathleen E. Woodiwiss

Mám tuto autorku opravdu ráda. Četla jsem tuto knihu asi před 12 lety a stále mi zůstala v hlavě. Některé knihy přečtu, líbí se mi, ale v hlavě mi tak nezůstanou, resp.ve mě nezanechají tak silný pocit, že bych na ní nedokázala zapomenout, i když přesné údaje a děj si nepamatuji. Už teď se těším, že si znovu přečtu, a to co nejdřív.