I.Zi... I.Zi... komentáře u knih

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Po přečtení Člověka Gabriela jsem se na tuto knihu moc těšila, ale musím doslova souhlasit s komentářem od Ťapulky.

09.04.2019 4 z 5

Autoškola 2019 Autoškola 2019 Matěj Barták

obsahuje minimálně jednu tiskovou chybu - u otázky 08110269 nemá autobus blinkrovat... kdoví, co je tam ještě špatně :(

26.03.2019 2 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Docela děsivý obraz společnosti. Obávám se, že pokud tato situace někdy nastane, nebude to daleko od pravdy.. Přírodní zemské zákony jsou bohužel jasně dané.

12.02.2019 4 z 5

Úsporná kuchařka Úsporná kuchařka Anuše Kejřová

Hrozně jsem se nasmála u "úsporného" receptu na vlašský salát.

04.10.2018 3 z 5

Milenci Milenci Rod Nordland

Knížka je psána takovým reportážním, nezáživným stylem. Nejzajímavější jsou poslední kapitoly. Ani jedna sympatická mužská postava (možná krom Alího otce). Je mi tamních žen opravdu líto

03.09.2018 3 z 5

Krvavý duben Krvavý duben Ismail Kadare

kniha ve mně vyvolávala dojem hrozné absurdity

14.12.2017 2 z 5

Jaké je to být vlkem Jaké je to být vlkem Anne Ménatory

Nádherné fotografie nádherných zvířat, jen těch informací souvisejících s vlky mohlo být trochu více, připadalo mi to takové neúplné.

22.09.2015 4 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Tak ani tato část nebyla ochuzena o vysvětlení proč "zasunul Hadí dech do pochvy a tasil Vosí žihadlo, je to prostě kratší meč a v těsném objetí dvou štítových hradeb je dlouhá čepel nešikovná a bojuje se s ní hůř." :D
Těším se na další díl.

26.11.2014 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Hlavní hrdina Viktor mě neskutečně iritoval a připadlo mi to celé takové naivně povrchní.. :( Možná kdyby byly postavy víc propracované, našla bych si k nim bližší vztah (což při čtení potřebuju), ale i přes ta vzletná slova mi to připadalo takové chladné a nakonec mi nebylo líto ani netvora ani Viktora, ten si všechno vyloženě zasloužil.

09.09.2014 2 z 5

Partyzánova dcera Partyzánova dcera Louis De Bernières

úryvek:
… To bylo její potěšení, pohoršovat se. Byla prodchnutá náboženským zápalem a mimo jiné mi darovala Bibli. Když jsem se prokousala tak polovinou toho seznamu ukrutností, musela jsem to vzdát. Říkala jsem si: „Ještě snesu, když nějaký politik tvrdí, že musíme jít a zabíjet lidi, ale od Boha to nesnesu. Ten by měl mít víc rozumu…“

30.11.-0001 3 z 5

Holokaust a jiné genocidy Holokaust a jiné genocidy kolektiv autorů

Teprve jsem ji začala číst a hned šílené chyby v letopočtech, úplně mě to odradilo. Přitom to je takové silné a důležité téma, ale ťukal to asi fakt nějaký papla. Ale snad se dá sehnat i jiná kniha s přesnějšími informacemi, takže tuto nedoporučuji.

23.05.2018 3 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

..ta zmínka jak mají v Olomouci bígly na pokusy...ta se mi pořád vrací :(

22.03.2016 4 z 5