hynopes hynopes komentáře u knih

Gaštanko Gaštanko Søren Sveistrup

Skvělá detektivka. Začalo to tedy dost drsně, poté byl chvíli klid a za chvíli se to znovu rozjelo. Dlouho jsem nečetla takhle drsnou detektivku. Určitě doporučuji přečíst!
Chtělo by to ale více postav pro větší překvapení při odhalení vraha.

17.06.2020

Ďatlovův průsmyk aneb Záhada devíti Ďatlovův průsmyk aneb Záhada devíti Anna Matvějevová (p)

Nemohla jsem ani dočíst, jak mi to přišlo otřesné...

10.07.2020 1 z 5

Knihovna nájemných vrahů Knihovna nájemných vrahů Kim Onsu (p)

(SPOILER) Ne, ne a ještě jednou ne.
Občas jsem se ztrácela v čase ve kterém se příběh odehrával. Nikdo z postav v knize mi nebyl sympatický a všichni mi přišli apatičtí a otrávení životem. Pokaždé při dočtení strany jsem se k další musela nutit.
Kniha by mohla mít zajímavý děj, ale je to psáno opravdu povrchně, bez emocí a i akční scény působí nudně. Rozumím tomu, že chtěl autor popsat opravdové pocity hrdiny, ale takto to bylo opravdu nijaké.
Mám stejný názor jako marlowe, měli se všichni pozabíjet už na začátku a zkrátit nám utrpení při četbě.

17.06.2020 1 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

(SPOILER) Tak mě pravděpodobně ovlivnil překlad a tisk knihy..
Jsem jediná, komu v první třetině chybělo asi 30 stránek? :D SPOILER a zrovna toho jak našli pohřebiště a Mel skoro spadla do jámy.
Další co bylo hrozný byl překlad. Bylo tam spoustu chyb a přišlo mi to takové dost odfláknuté.
Co se týče příběhu, tak řeknu akorát ... meh.
Čekala jsem od toho víc a těšila se na pořádnou duchařinu. Té se mi bohužel nedopřálo.,
A ti Američani jsou prostě tak blbí už od narození?....

17.06.2020 2 z 5

Sráči Sráči Richard Price

Ztrácela jsem s v postavách (nesnáším, když se použije jednou jméno, pak příjmení a nakonec přezdívka jedné osoby), kterých bylo opravdu hodně.
Ve finále tedy vůbec nevím kdo byl kdo, kdo zabil koho apod.
Příběh si dokážu představit spíš jako film, ale jako kniha to byl za mě propadák.

17.06.2020 2 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Velmi čtivá knížka (přečteno asi za 2 dny). Pro někoho možná může být přitažená za vlasy, ale příběh se četl dobře.
Po dočtení knihy jsem ale upadla asi na dva dny do deprese

17.06.2020 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Výborná kniha, která se četla skoro sama. Je pravda, že jsem z konce nebyla zrovna překvapená, ale příběh byl dobrý a napínavý.
Určitě si přečtu i další knihy od spisovatelky.

17.06.2020 5 z 5