Hwest Hwest komentáře u knih

Citadela Citadela Alexej Osadčuk

Stejně jako první díl, i v ten druhý je ok. Trošku mi to místy připomínalo Hraju abych žil a podobné série, kde má hlavní hrdina "prostě štěstí". Tedy taková litRPG pohádka o Popelce, kdy se úplný noob dostane se k unikátnímu obsahu. Ve druhém díle se to ještě znásobilo, což je nějak pochopitelné, ale zároveň škoda.. Každopádně hlavní je, že se to dalo číst, bavilo mě to, takže určitě přečtu i další díly. Snad to Alexej neposere jako Dmitrij Rus...

29.09.2022 5 z 5

Pouť vyděděnce Pouť vyděděnce Alexej Osadčuk

Jo, tohle mě bavilo.. Přibylo akce, levování, nový rozměr hry a celkově se to četlo lehce a dobře. Za mě jeden z nejlepších dílů celé série (patrně s prvním).

13.11.2023 5 z 5

Projekt Každodenní rutina Projekt Každodenní rutina Alexej Osadčuk

Jasně, v tomto žánru se špatně vymýšlí něco nového. První přečtená série má velkou výhodu, u mně to byla Cesta šamana.. Po pravdě řečeno jsou tam logické mezery a hlavní postava to tam sází jako superhrdina, ale bavilo mě to a to je hlavní. Nesmí od toho člověk čekat zázraky, ale odddechovou LitRPG, potom se to dá docela v pohodě přečíst. Jsem zvědav na další díly..

29.09.2022 5 z 5

Soumračný obelisk Soumračný obelisk Alexej Osadčuk

Uff, těžké hodnocení. První tři díly mě hodně bavily, ale tento prostě ne. Pomalé, bez výraznější akce a napětí, místy strašně nudné, dlouhé a zbytečné popisy, nezáživné konverzace. Tak jak jsem se po třetím dílů těšil na další, tak teď jsem se těšil, až to budu mít za sebou. Snad bude poslední díl lepší.. Pro mě ale určitě zklamání...

13.11.2023 2 z 5

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Michael Atamanov

Završení celé ságy, inu, proč ne. Pokud bych Temnému bylinkáři konec vytkl, tady se mi líbil. Celý díl mě opět bavil. I přesto, že jsem knihy začal číst jako odpůrce scifi, který čte jenom fantasy, musím říct, že pokud od Atamanova vyjde něco dalšího, klidně to zkusím. Možná i od dalších autorů. K mému vlastnímu překvapení mě to bavilo. Poslední díl stejně fajn jako předchozí, dobrá oddechovka. Celá sága přečtena během Vánoc. Great work!

05.01.2021

Nová smlouva Nová smlouva Michael Atamanov

Začátek mě trošku štval, že jsem na malou chvilku uvažoval, že to zahodím. Nakonec jsem ale neklid způsobený nepochopením toho, co se děje, odložil a pokračoval ve čtení. Stejně jako předchozí díly mě to bavilo. Těším se na poslední díl!

Za smrtí Za smrtí Michael Atamanov

Jako nečtenář scifi se pouštím do dalšího dílu a opět nelituji. Dobré pokračování, autor umí překvapit. Skvělá oddechovka. Další díl samozřejmě přečtu.

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Mám rád fantasy a baví mě litRPG, ani jedno z toho tato knížka není. Nemám rád scifi, přesto jsem to vyzkoušel. Prvních cca 80 stran bylo náročných, moc jsem tomu nerozuměl (asi jako hlavní hrdina) a uvažoval nad tím, že to vzdám. Potom se to zlomilo a začalo mě to bavit. LitRPG to moc není, jediné, co se tam zlepšuje, jsou diplomatické vztahy, ale funguje to bezvadně. Ano, je to čtivé, má to spád, není to předvídatelné. Takže další díl je samozřejmostí!