Hoshi Hoshi komentáře u knih

Příběhy o soudci Ookovi Příběhy o soudci Ookovi Věna Hrdličková

Kniha mi už delší dobu ležela v knihovně a její čtení jsem neustále odkládala s tím, že mě nebude bavit, že se budu nudit a nakonec ji odložím nedočtenou. Ale opak je pravdou. Příběhy o soudci Ookovi jsou velice čtivé, plné moudrosti a ponaučení.

28.02.2021 5 z 5

Puf a Muf - Zítra jdeme do školy Puf a Muf - Zítra jdeme do školy Nataša Tanská

Ilustrace Heleny Zmatlíkové zaujmou každého na první pohled každého. Samotné příběhy o dvou kocourech - Mufu a Pufu, nás tolik nezaujaly. Třeba až budeme o trochu starší... Každopádně jsou velmi čtivé, mnohdy zábavné a tak akorát dlouhé.

21.02.2021 4 z 5

Manka Manka Václav Čtvrtek (p)

Pro mě byla Manka zklamáním. Ačkoliv se příběhy jako takové čtou stejně lehce, jako Rumcajs a Cipísek, samotné příběhy pro mě byly nezáživné, příliš dlouhé. Každopádně věřím, že i tato kniha si své příznivce najde.

10.02.2021 3 z 5

Cipísek Cipísek Václav Čtvrtek (p)

Pokračování příběhů z lesa Řáholce, tentokrát v hlavní roli s loupežnickým synkem Cipískem, kterého mám už od dětství ráda. Příběhy jsou čtivé, doplněné stejně krásnými ilustracemi, bohužel po těch letech už mě nebavil tolik, jako při čtení v mém dětství. Ale třeba se to jednou obrátí:)

07.02.2021 4 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Nezapomenutelný večerníček a po letech se poprvé dostávám i ke knize, která nám jako jediná chyběla. Příběh o loupežníku Rumcajsovi je čtivý, doplněný krásnými ilustracemi, které si na první pohled zamilujete.

07.02.2021 5 z 5

Moje první čítanka Moje první čítanka Jiří Žáček

Tohle je jedna z krásných knih, které máme doma v knihovně. Nenáročné texty pro začínající čtenáře, doplněné ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Krásné, jednoduché, čtivé :3

07.02.2021 5 z 5

Novou zemi pro divoká zvířata Novou zemi pro divoká zvířata Eberhard Hiob

Na první pohled jsem měla za to, že mě kniha nebude bavit - je přeci stará, má divné ilustrace.... Po přečtení jsem opravdu milé překvapená, jaký zajímavý příběh tato knížka skrývá. Pokud se prokoušete prvními třemi kapitolami, dostane příjemný, čtivý a mnohdy napínavý příběh o stěhování divoké zvěře z rezervace Rhula-Rhula. Velmi oceňuji, že kniha není napsána jen z pohledu Žoržíka, ale dostáváme se i za ostatními skupinami v terénu. Též mě potěšil doslov a i mnohé informace o zvířatech na konci knihy (jen mi u toho chyběly fotky). Ilustrace jsou na první pohled děsivé a nezaujmou jen tak někoho, ale dokonale dokreslují příběh.
Ráda se ke knížce a tomuto zajímavému příběhu vrátím.

29.01.2021 5 z 5

Tajemství Viléma Storitze Tajemství Viléma Storitze Jules Verne

Verne není zrovna autor, kterého bych vyhledávala a tuto útlou knížku jsem si vybrala do ČV. Příběhu jsem se obávala.... zbytečně. Ačkoliv se to nezdá jako velký zázrak, je to příjemné detektivní čtení, děj rychle ubíhá a než se nadějete, jste na konci knihy. Za mě příjemná odechovka.

23.01.2021 4 z 5

Na farmě - Velká kniha zvuků Na farmě - Velká kniha zvuků neznámý - neuveden

Krásné zvukové leporelo, rozdělené do sedmi okruhů, obsahujících spoustu zajímavých informací nejen o zvířátkách na farmě. Za nás super počin pro nejmenší děti.

17.01.2021 5 z 5

U zakleté řeky U zakleté řeky Rudo Moric

Jedna ze "záhadných" knih v naší domácí knihovně. Knihu dostala teta na základní škole (v roce 1961) za příkladné chování a pilnou práci. Velmi jsem se čtení obávala, ale přeci jen je určena dětem.
Kniha obsahuje nejen příběh o cestě z Prahy do Hanoe, ale i spousty příběhů tamních obyvatel. Některé jsou zajímavější než jiné. Text je čtivý, doplněný malými ilustracemi a jako příjemný bonus jsou černobílé fotky na konci. Celkově jsem mile překvapena.

15.01.2021 4 z 5

Prasátko Peppa a kamarádi Prasátko Peppa a kamarádi neznámý - neuveden

Chcete na dlouhou dobu zabavit děti a zaručeně potěšit i každého dospělého v okuru 10 metrů? Pořiďte svým ratolestem knihu plnou zvuků s prasátkem Peppou! :D
Dcera ji dostala k vánocům a není den, kdy kniha jen leží a nikdo si jí nevšímá.
Zvuky jsou příjemné (pro někoho mohou být až otravné), krásně doplňují jednoduchý, čtivý, hezky ilustrovaný příběh o Peppě a jejích kamarádech.

15.01.2021 5 z 5

Trable zajíčka Vilíka Trable zajíčka Vilíka Francesca Pesci

Nenáročná, čtivá, poučná, krásně ilustrovaná knížka o nezbedném králíčkovi na jedno uspávání.

15.01.2021 5 z 5

Pohádky na dobrou noc Pohádky na dobrou noc kolektiv autorů

Chtěla jsem čtivé, ilustrované, tak akorát dlouhé pohádky na dobrou noc a přesně tohle kniha splnila. Celostránkové ilustrace zaujmou nejen malé čtenáře. Příjemným bonusem je střídání pohádek a krátké básničky. Nezlobil bych se, kdyby kniha měla ještě pár stránek navíc :)

14.01.2021 5 z 5

Vzpoura proti Bohu Vzpoura proti Bohu Emil Vachek

Knihu jsem si vybrala do ČV. Je to jedna z knih po pradědovi a i když je to knížečka malá, útlá, stará a velmi záhadná, po přečtení musím uznat, že to za to stálo. Příběh o vzpouře proti Bohu není nijak náročný, čte se rychle a nutí k zamyšlení. Opravdu by se někdo mohl takhle mstít?

09.01.2021 4 z 5

Mlsná myška Mlsná myška Richard Powell

Tuto malou, roztomilou knížku jsme dostaly. Stačilo jednou ukázat, jak se s knihou pracuje a malá se toho hned chopila sama. Taháme ji všude, často si ji spolu čteme a zatím nám drží. Uvidíme, jak dlouho :)

08.01.2021 5 z 5

Red a Blue 1 Red a Blue 1 Hidenori Kusaka

Při čtení této mangy jsem se vrátila do dětství a byl to příjemný návrat. Příběh jsem si užila, ačkoliv český překlad, jak už bylo zmíněno v komentářích, mě zklamal. Každopádně kdo se chce vrátit o pár let zpět či si zavzpomínat, tohle je dobrá příležitost.

08.01.2021 5 z 5

20 x Čtyřlístek 20 x Čtyřlístek Ljuba Štíplová

Příjemný návrat do dětství. Kolikrát jsem v dětství touhle knížkou listovala, prohlížela ilustrace a četla si v ní. I po tolika letech se k Fifince, Myšpulínovi, Pinďovi a Bobíkovi ráda vracím.

07.01.2021 5 z 5

Cesty formana Šejtročka Cesty formana Šejtročka Václav Čtvrtek (p)

Šejtroček jako večerníček mě provázel v dětství a tenhle rok jsem si konečně pořídila i knihu. Šejtročkova dobrodružství jsou čtivé doplněné krásnými ilustracemi, které zaujmou. Snad si ji i dcera zamiluje tak jako já.

20.12.2020 5 z 5

Obrázkové hádání Obrázkové hádání kolektiv autorů

Toto velkoformátové leporelo si dcera vybrala sama - Peppu miluje. Trochu jsem se obávala toho, co nás uvnitř čeká, přeci jen doporučovaný věk je od 3 let, ale jsem příjemně překvapená. Každá dvojstrana nabízí obrázek na jedno téma (hřiště, oslava, lunapark, zámecká zahrada), kde se můžete rozhodnout pro splnění zadaných úkolů, nebo si sami říct, co budete hledat. My si zatím jen ukazujeme a pojmenováváme postavy/předměty, ale až nastane ten správný čas, budeme hledat :). Leporelo je pevné, ilustrace jsou hezké, zaujmou na první pohled.
Doporučujeme pro každého milovníka tohoto růžového prasátka.

18.12.2020 5 z 5

Mláďátka Mláďátka Claudio Cernuschi

Tuto roztomilou knížku jsme s dcerou dostaly a i když je s námi teprve pár dnů, stala se nejoblíbenější. Kniha je přizpůsobena malým dětem, stránky jsou tvrdé, ilustrace zaujmou na první pohled, zvířátka jdou snadno vyndat a vrátit zpět. Vypadá to, že se budeme muset poohlednout i po té druhé :)

18.12.2020 5 z 5