hopr hopr komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ze všech knih autorky mě tato nejvíc strhla. Co všechno člověk dokáže přežít .....

15.01.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Když jsem viděla počet stran, protočily se mi panenky, ale úplně zbytečně. Všechno, co v knížce je, tam patří a čte se skvěle, odsejpá to. Aktéři příběhu jsou místy neuvěřitelně nesympatičtí a ohavní, ale vzbuzují i lítost a smutek nad jejich divnými osudy. Skvěle namixováno a zápletka se zaplétala a proplétala, až se uspokojivě rozpletla.

12.01.2020

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Už dost dlouho jsem se u čtení takto netrápila. Rozvleklé, kdyby bylo seškrtáno na polovinu, úplně by to stačilo. Ani překlad mi nepřipadal nějak oslnivý.

30.08.2019

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Čtení napínavé, ale vyřešení mi připadalo takové až moc závislé na všelijakých náhodných vzpomenutích, v kterém počítači hrdinové najdou nějaké soubory. A moc mrtvých sympaťáků. Na této Mayově sérii mě především zaujal popis čínských poměrů, chvílemi dost zdrcující. Pokud je toto opravdu poslední díl, těším se, kam autor zavítá příště.

02.02.2020 2 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout. V první části téměř detektivka, pořád jsem čekala, že obhájce něco vymyslí. Filipíny naprosto šílené, je neuvěřitelné, co člověk dokáže přežít. A třetí část skličující. V podstatě mi bylo líto naprosto všech. Kromě druhé části nejsou události příliš akční, přesto příběh přiková čtenáře ke knize. Nebo alespoň mě ano.

08.01.2020