honza66 honza66 komentáře u knih

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

pro mě v podstatě nuda "filosofie pro teenagery". zajímavý je to spíš z toho hlediska, že od něj podle mého soudu pak začala opisovat skupina "duchovních autorů pro nenáročné" typu Coellho apod.

27.03.2013 3 z 5

Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla Hannah Arendt

jedna z klíčových knih v pohledu na holocaust, která ve své době vyvolala velký poprask, autorka byla obviňována, že snižuje míru provinění Eichmanna. Já si to nemyslím, i bez velkých slov dokázala v knize výborně popsat, jak přemýšleli a pracovali nacističtí důstojníci.

27.03.2013 5 z 5

Český kubismus 1909-1925: malířství, sochařství, architektura, design Český kubismus 1909-1925: malířství, sochařství, architektura, design Jaroslav Anděl

skutečně podrobná a propracovaná monografie kubismu v čechách ve všech myslitelných oblastech. pro každého fanouška tohoto uměleckého směru téměř povinná literatura.

27.03.2013 5 z 5

Operace Eichmann - Co se skutečně událo Operace Eichmann - Co se skutečně událo Zvi Aharoni

Velmi poutavě a zároveň věcně popsané chycení A. Eichmanna. V hromadě knih o chycení A.E. je tato cenná právě tím, že jde pohled přímého účastníka.

27.03.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Přečetl jsem dvakrát - jako cca 18-ti letý a teď ve "zralém věku" po dvaceti letech. A dojem zůstává stejně dobrý, což se mi stává málokdy a v mých očích to svědčí o nejvyšší kvalitě knihy. Tak výstižně popsaná beznaděj, strach a bezmoc a zároveň naivní pokus to zkusit.... zatím jsem nikde jinde nečetl lepší, orwell své stihomamy uměl podat přesně.

27.03.2013

Strážci občanského dobra Strážci občanského dobra Petra Hůlová

Výborný začátek, nesmyslný konec. Jako kdyby autorka chtěla za každou cenu přijít s něčím šokujícím. Místo toho bohužel přišla s nesmyslem, který sráží jinak podnětnou a dobře napsanou první půlku knihy.

20.03.2013 2 z 5

Trispras Trispras Gejza Horváth

moc dobrý čtení, lehce napsáno, lehce se čte

11.10.2012 5 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

mimořádně povedená kniha, skvěle vykreslená atmosféra.

11.10.2012 5 z 5