Honza1994 Honza1994 komentáře u knih

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Knížku jsem poprvé četl asi někdy na gymplu a jsem z ní naprosto unesen. Jednak je to skvělá pohádka pro děti a taky je to bezkonkurenční učebnice přírodopisu o ptácích. Právě díky této knížce jsem poprvé poznal plno zajímavých ptáků, jako třeba Bukače-ptáka strašidláka. Rodičové, rozhodně neváhejte a pořiďte tuto knížku svým dětem!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

jedním slovem: ODPAD!

Knížku jsem četl protože byla v povinné četbě na základce, prokousal jsem se jí za 3 hodiny a absolutně nechápu proč to všichni tolik chválí. Je přecetolik krásných českých dětských knížek!

26.08.2011

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Film byl mnohem mnohem lepší. Viewegh píše hrozně blbě!

26.08.2011

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knihu jsem četl jak česky tak i v angličtině a musím říct že česká verze se čte mnohem líp. Je to poutavější i když jde o stejnou knihu.

26.08.2011 4 z 5

Mytologie Mytologie Emilie Beaumont (p)

Moje první knížka o mytologii co neobsahovala jen báje. Pro děti jako dělaná, je velmi pěkně ilustrovaná a obsáhlá. 100%

Sanctum Sanctum Markus Heitz

Myslím že Ritus byl lepší, ale tady se zase dočkáme velkého finále. A musím říct, že ten konec mi opravdu vyrazil dech, nebudu psát spoilery, ale SPOILER !!! na konci se dozvíme že ten koho jsme celou sérii považovali za nevinného, se nakonec pěkně vybarví, a to stylově

Strážce visutých zahrad Strážce visutých zahrad Katherine Roberts

Knížku jsem četl jako malý, byla to jedna z mých prvních fantasy knížek po Harrym Potterovi a docela mě zaujala. Příběh dobrý, protože tehdy ještě nebylo tolik knížek na jedno brdo (dnes je vše á la Harry a pod.). Myslím že pro děti je knížka velmi dobrá, pro dospělé asi ne.

Ritus Ritus Markus Heitz

Musím říct že mezi těma všema knížkama o upírech je těch o vlkodlacích opravdu málo. Ob kapitolu se střídají dvě dějové linie, jedna se odehrává ve středověké Francii a druhá v současnosti, které se sice neprolínají, ale mají stejné téma:lov vlkodlaků. Myslím že knížka není pro slabší povahy ale jinak rozhodně stojí za přečtení.

26.08.2011 5 z 5

Záludný vesmír Johna Wyndhama Záludný vesmír Johna Wyndhama John Wyndham (p)

Knížka se mi líbila možná víc než Den trifidů. Povídky jsou totiž poutavé a díky své krátkosti mají spád.