Mytologie

Mytologie https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57380/mytologie-57380.jpg 4 7 4

Co je to mýtus? Proč si lidé potřebovali vytvářet mýty? Uctívali staří Řekové a Římané stejné bohy? Proč se egyptský bůh Anubis stal vládcem podsvětní říše a mumifikace? Jak vysvětlují různé mýty stvoření světa a lidí? Jak bůh Indra zachránil Indii od hladomoru? Proč je duhový had tak důležitý pro domorodé obyvatele Austrálie? Odpovědi na podobné otázky poskytnou dětským čtenářům přehled o mýtech a božstvech nejvýznamnějších civilizací na celém světě. Text doplňuje mnoho barevných ilustrací.... celý text

Pazúzu96
04.04.2018 5 z 5

Tato knížka patřila k jedněm z mých nejoblíbenějších. Jsou zde nejznámější mýty ze všech možných kultur - od Mezopotámie, před klasické Řecko až po Japonsko a Afriku či Austrálii. Řekl bych, že pro děti je to výborná knížka, pokud se chtějí seznámit s mytologií :-).

martinnovak12
06.01.2015 5 z 5

Knihu čteme s osmiletým bratrem a velice se mu líbí. Zpracování mi přijde pro jeho věk atraktivní. Dáváme 5 hvězd.

Dep8
03.01.2013 4 z 5

Pěkné, zajímavé. Pokud vás zajímá mytologie, sáhnite po téhle knize, protože obsahuje i pěkné ilustrace. :)

Honza1994
26.08.2011 5 z 5

Moje první knížka o mytologii co neobsahovala jen báje. Pro děti jako dělaná, je velmi pěkně ilustrovaná a obsáhlá. 100%

mytologie

Autoři knihy