Holley Holley komentáře u knih

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Sorry, not sorry, ale tohle byla jedna z nejhorších knih co jsem kdy četla. Očekávala jsem od ní mnoho a měla být přesně tím co mě baví - fantasy, romatika, young adult, co se snadno čte. A ve všech ohledech mně zlamala. Co se týče světa, dle mého nebyl dobře vykreslený a často nevím jak si ho mám vůbec představovat. Akce tam na mě bylo málo a děj plynul velmi pomalu. Hlavní hrdinka mi přšla velmi otravná a rozhodně k ní nechovám žádné sympatie. Mezi ní a Hawkem nebyla žádná chemie a kým je jsem uhodla tak ve čtvrtině knihy. Žádnou z vedlejších postav jsem si neoblíbila, a i kdybych si někoho oblíbila, stejně všichni na konci umřeli. I kdyby jste hledali nějakou konzumní literaturu, kde prostě nemusíte přemýšlet, existují mnohem lepší knihy - například Maasová, se kterou je tato kniha tak často srovnávána.
Taktéž musím varovat že kniha je rozhodně 15+ a rozhodně ne pro ty, kdo se nevyžívají v dlouhých vykreslených erotických scénách.

25.03.2023 1 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Knihu dostal k Vánocům můj mladší bratr, kterému je 8 let. Kovyho zbožňuje, stejně jako já, ale myslím, že na knihu byl ještě příliš malý a nepochopil odlišnost knihy od jiných. Přestože kniha působí jako pro mladší děti, poučí hlavně ty starší. Poukazuje na sílu médií a fake news a také na to jak snadno jsou lidé zmanipulovatelní.

20.04.2020 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Když jsem si knihu půjčila v knihovně, nic moc jsem od ní nečekala. Mile mne překvapila. Byla jednoduchá, ale zábavná.

06.04.2020 5 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

(SPOILER) Nápad, zápletka a děj? Musím říct, že je výborné vymyšlený a originální jen jako málo knih. ALE! Řekla bych že autorka jednoduše... neumí psát. Ztrácela jsem se v ději, milostným zápletkám jsem ani na vteřinu nevěřila (Arsinoe a Billy mezi sebou neměli žádnou jiskru a najednou hups a jsou zamilovaní a u Katariny s Pietyrem jsem si nebyla jistá zda se opravdu milují a nebo ji Pietyr stále jenom "trénuje".) Mám pocit, že i já bych to napsala lépe. Na to jak mi to kamarádka vychválila je pro mne kniha zklamáním. Poslední díl si přečtu jen ze zvědavosti jak kniha dopadne. Tři hvězdičky za originální nápad a zápletku.

14.05.2021 1 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Ze začátku mě kniha bavila, uprostřed už se mi tolik nechtělo číst, ale konec to pěkně vyvážil. Příběh jsem přečetla za jedno odpoledne. Určitě si nenechám ujít další díl!

30.06.2020 4 z 5

Podivuhodný případ origami Yody Podivuhodný případ origami Yody Tom Angleberger

Roztomilá kniha, pobavila mě :-)

15.03.2020 4 z 5