Podivuhodný případ origami Yody

Podivuhodný případ origami Yody https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203913/bmid_podivuhodny-pripad-origami-yody-203913.jpg 3 8 4

Dwight dělá spoustu výstředností, jako třeba že celý měsíc chodí v jednom tričku nebo po všech lidech chce, aby mu říkali „kapitán Dwight“. Je to trapné, zvlášť pro Tommyho, který s ním každý den sedí u oběda. Jenže Dwight umí i jednu skvělou věc. Skládá origami. Jednou poskládá prstovou loutku Yody. A tehdy se začnou dít zvláštní věci. Origami Yoda umí předvídat budoucnost a navrhovat nejlepší způsob, jak se vypořádat s lecjakou ošemetnou situací.... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Holley
15.03.2020 4 z 5

Roztomilá kniha, pobavila mě :-)

trudoš
11.09.2018 2 z 5

Smělá a zábavná kniha, která pro samou stručnost pozbývá na obsahu. Provedení je mile inovativní, přičemž... přičemž nic dalšího už se uvnitř vlastně neskrývá. Přijde mi, jakoby Tom Angleberger v důsledku neměl co říct, a tak jen tloukl literární slámu, dokud nenabyla dostatečného počet stran na jeden celý „román“. Vyprávění je přitom tvořeno sledem různých epizod, jež ovšem zcela ignorují jakoukoliv nosnou zápletku. Alfou i omegou je zde papírová skládačka malého Yody, naražená na prstě sympatického dorostence, která tím či oním způsobem nutí hrdiny jednat tak, jak velí zákon klukovské morálky. Zda za rozhodnutími pak skutečně stojí Světlá strany síly, nebo pouze dětská fantazie, je otázka, na níž autor odpověď nedává - což je však jedině dobře, protože pragmatickým vysvětlením by se pokazilo celé kouzlo příběhu.
Ono to není vůbec špatné, ale při rovnici „cena děleno výkon rovná se mínus šest“, ze sebe nějak nedokážu vydolovat to správné nadšení, abych Podivuhodný případ obhájil.

bubáček-B
23.05.2016

ZATIM DOBRA KNIZKA

nerrferr
22.05.2014 2 z 5

Je to blbost to je vše.Ahojjjjjjjjjjjjj

2013  89%Horton Halfpott aneb Zapeklitá záhada a proradné intriky na zámku Skuhrov
2012  65%Podivuhodný případ origami Yody

Kniha Podivuhodný případ origami Yody je v