HiNataLi HiNataLi komentáře u knih

Trapasy Trapasy Darren Baker

Skvělá pomůcka pro ty, jež se s angličtinou potkají a prohrávají, i ty, jež si jen chtějí přečíst zábavné příběhy v angličtině... a nebo poslechnout. součástí je i poslechové CD. :)

Reálie frankofonních zemí Reálie frankofonních zemí Jana Čepčányová

Poněkud vyčerpávající učebnice, prakticky bez slovíčka česky... jinak ale skvěle zpracovaná, a rozhodně pomůže zájemcům o to, naučit se francouzštinu.

Mláďata z korálků Mláďata z korálků Ingrid Moras

Zvířátka z korálků jsou vždycky roztomilá... teď to všechno umocněte ještě tím, že tato publikace je zaměřená především na mláďata a na rozdíl mezi nimi a odrostlejšími jedinci. Rozhodně zajímavý námět. :)

Veselá zvířátka z papíru II. Veselá zvířátka z papíru II. Armin Täubner

Od hmyzu po medvědy, v téhle knížce s rozhodně každý najde to své. Skvělý nápad pro jednoduchou výzdobu, na které se může podílet i poměrně malé dítě. :)

Pekelné zvuky Pekelné zvuky Nick Arnold

Už je to déle, co jsem knížku četla, ale něco z ní ve mě rozhodně uvízlo a zaujalo. Zejména například návod, jak si sami můžeme odhlučnit pokoj, za pomocí plat od vajec... a kdo by nechtěl alespoň někdy vytěsnit veškerý hluk kolem sebe?

Padlý měsíc Padlý měsíc Toui Hasumi

Krásné one-shotky, se zajímavými příběhy, ač ne vždycky s dobrým koncem. Asi nejlepší konec z této převážně shounen-ai sbírky má, poměrně ironicky, jediný příběh, ve kterém se zrovna tento aspekt nenachází, ač je značně prodchnutý fantasy. Kolem a kolem, toho, že jsem si tuhle mangu přála v rok jejího vydání k vánocům a že tím přibyla do mé sbírky, vůbec nelituji. Je naopak na vrchních příčkách mého žebříčku mang vydaných v češtině. ♥

Země přízraků Země přízraků Richard A. Knaak

V posledních dílech většinou všechno graduje, nabývá na významu, řeší se záhady odhalené v předchozích dílech... nemůžu říct, že nic z toho by v knížce nebylo, ale podané to bylo chvílemi poměrně nesrozumitelně a některé části a dialogy jsem si musela přečíst víckrát, abych zcela zachytila jejich význam. Jinak ale trilogie nebyla špatná, vcelku příjemné počtení.

Dračí dar Dračí dar Anne McCaffrey

Povídky z této knížky se krásně čtou, a to říkám nejen jako zaujatá osoba. Jde o náhled do dalších aspektů života dračích jezdců i ostatních obyvatel Pernu z úhlu, jaký v základní sérii není. Pohled na výcvik potenciálních drakenů. Na běžkyni z časů jiného Oběhu... Všechny čtyři příběhy jsou senzačně napsané a ráda se k nim vracím. :)

Deník pána démonů #07 Deník pána démonů #07 Lee Yun Hee

Všechno musí jednou skončit, a to platí i o této sérii... (Q_Q) Finální zápletka je promyšlená, a myslím si, že jenom podtrhuje kvalitu celkové série... A ty příběhy navíc na konci jsou prostě úžasný. :D

Deník pána démonů #06 Deník pána démonů #06 Lee Yun Hee

Souboj démonské a kněžské magie je velkolepý, a Chris se konečně ukazuje jako něco jiného než tele... i když mu ta image nevydrží na dlouho. :D

Deník pána démonů #05 Deník pána démonů #05 Lee Yun Hee

Temná mračna se začínají stahovat, některá tajemství a události, na které bylo poukázáno dříve, rozjasňovat. Atmosféra začíná houstnout... otázka je na jak dlouho.

Deník pána démonů #04 Deník pána démonů #04 Lee Yun Hee

Tento díl navazuje na skvělost těch předchozích, a je vidět vývoj postav... ač Raenef stále spíš připomíná dítě ztracené v supermarketu než metalistu na motorce. Nemůžu si stěžovat. (^^)

Deník pána démonů #03 Deník pána démonů #03 Lee Yun Hee

Díl číslo 3, v němž se objevuje moje nejméně oblíbená postava z celé série. Dcera kohosi významného, jejíž jméno jsem si neobtěžovala zapamatovat. I tak je ale třetí díl skvělý a navíc se tu Raenefovi objevuje konkurence. ;)

Deník pána démonů #02 Deník pána démonů #02 Lee Yun Hee

Po prvním díle přichází druhý... a oproti předchozímu o nic slabší, nejméně stejně zábavný. Na scénu navíc přichází kněží Rasedova chrámu a hlavně Chris, nejméně efektivní kněží pod sluncem. Snad o to víc je mi bližší. :)

Deník pána démonů #01 Deník pána démonů #01 Chi Hyong Lee

Moje zamilovaná manhwa. Je to již dlouho co jsem Deník pána démonů zahlédla poprvé, ale byla to láska na první pohled. Kombinace úžasné kresby a poutavého příběhu si mě rychle získala a na Raenefa a Eclipse nedám dopustit.
Co se první knížky samotné týče, je v porovnání vidět, že se autor příběhu liší, ale to kvalitě na ničem neubírá. 2 krátké příběhy vzniklé spoluprací Kary se Soome Lee, jsou tragické, ale o nic méně úžasné.
Abych to neukončila na tragické notě, ve zpětném kontextu mě rozesmálo, že dokonce i překladatele zmátla genderová identita jisté rytířky. ;)

Strážce visutých zahrad Strážce visutých zahrad Katherine Roberts

Společně s první knihou této nedopřeložené série, je Strážce visutých zahrad vázán ke krásným vzpomínkám dřívějších let. Sirruše, který zdobí obálku jsem si zamilovala tak, že jsem ho i kreslila, a je to jeden z prvních obrázků "nedětského nadšení" o kterém ssi pamatuji, že jsem na něj byla i přes několik nepřesností skutečně pyšná. To ale nemění nic na faktu, že se cítím ochuzena o zbylých pět dílů série, a pamatuji si, že jsem ještě několik let po vydání sledovala, zda se snad další díly neobjeví. Neobjevily.

Boj o poklad Velké pyramidy Boj o poklad Velké pyramidy Katherine Roberts

Nedlouho poté co jsem na knížku narazila putovala na můj seznam vánočních dárků. Příběh se mi hrozně líbil a o to víc mě mrzí, že se čeká vydavatelství rozhodla zbytek série nepřeložit (ano, těch knih je opravdu sedm) Je to škoda.

1 těsto, 100 muffinů 1 těsto, 100 muffinů Susanna Tee

Muffiny, má sladká vášeň. Knížka plná muffinů, absolutní požitek. Můj osobní favorit jsou muffiny pod číslem 24. ;)

17.10.2013 5 z 5

Nejlepší koktejly Nejlepší koktejly kolektiv autorů

Doslova měkoučká knížka plná nápadů od nealko po horké mixy. Skvělý námět na dárek, pokud by jste nenašli uplatnění u sebe doma. :)

17.10.2013

Ottova encyklopedie A - Ž - Aktualizované vydání Ottova encyklopedie A - Ž - Aktualizované vydání kolektiv autorů

Skvělá knížka, nabitá informacemi. Pokud by jste ale potřebovali podrobnější informace o něčem jiném, než jsou státy, nebo výpis všech držitelů Nobelovy ceny, musíte se poohlédnout jinde.

17.10.2013