Heřmis Heřmis komentáře u knih

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Knihu mám samozřejmě od dětství, kdy se mi moc líbila. Hlavní postavy jsou různé ovoce a zeleniny a k tomu jsou moc pěkné ilustrace.

Out Out Nacuo Kirino

Určitě zajímavé téma ze života japonských dělnic, které po práci mají ještě další job :). Skvěle napsaná kniha.

18.02.2015 4 z 5

Nemohu jinak, než plný počet bodů. Knihu jsem četl v dětství a teď znovu jako dospělák a pořád je to dobré, napínavé, ponuré. Na Foglarovi jsem vyrůstal a myslím, že mě to nikdy neomrzí.

18.02.2015 5 z 5

Tajemství noci Tajemství noci Dean Koontz

Poměrně zajímavá a čtivá kniha, mírně drásající nervy. Dean Koontz nezklamal.

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

I když mám knihu od dětských let z edice KOD, četl jsem ji až v dospělosti a příběh se mi líbil. Posléze jsem kouknul i na film, ale ten je knihou skutečně jen inspirován.

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Já jsem čekal větší dobrodružství z divočiny a osamělého života v přírodě, ale Thoreau většinu knihy vypočítává, kolik ušetřil tím, že se dřel sám jak mezek a kolik tím, že velice střídmě jedl. Ovšem byla to jeho vlastní cesta...

Podivný Thomas Podivný Thomas Dean Koontz

Podivný Thomas je velmi čtivá kniha a vždycky, když člověk už myslí, jak je to jasné, tak přijde překvápko, viz. samotný závěr. Určitě si časem přečtu i další díly.

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Kniha je určitě vhodná i pro neběžce. Není ani tolik o Tarahumarech, jako spíš o amerických ultramaratoncích a jejich závodech popř. o samotáři Caballu Blancovi. Potěší zmínka o Emilu Zátopkovi. Mně osobně trochu rušilo neustále několikastránkové odbíhání od hlavní dějové linie k jiným tématům. I přesto bych knihu doporučil k přečtení, protože výkony některých jedinců jsou skutečně obdivuhodné.

Zappa-Elektrický Don Quijote Zappa-Elektrický Don Quijote Neil Slaven

Pro zapálené "zappofily" určitě skvělý zdroj informací. Já jsem však čtení knihy asi 4x přerušil a šáhnul po jiné knize a posléze se ke čtení zase vrátil. Neil Slaven totiž převážně encyklopedicky vyjmenovává skladby, hudebníky, tóny, nástroje, alba apod. a na souvislé čtení je to trochu náročné. Zajímavá je pasáž v závěru knihy o návštěvě FZ v Praze po r. 89.

11.02.2015 3 z 5

Jedná se o čtivou a velmi milou pohádku. Knihu jsem četl bez toho, že bych viděl filmové zpracování a popravdě jsem trochu zvědavý, jak lze z tohoto příběhu udělat tři dlouhé filmy.

09.02.2015 4 z 5