Henriette Henriette komentáře u knih

Mordy a jiné zločiny Mordy a jiné zločiny Jindřich Francek

Tentokrát mě autor zklamal. čekala jsem kvalitní knihu, kde se dozvím plno zajímavostí ve vysoce odborném zpracování. Místo toho jsem četla shrnutí takřka mezníků české historie, neboť většina důležitých událostí v našich dějinách končila nějakou bitvou, bojem či něčí násilnou smrtí. Sem tam se objevil nějaký pikantní příběh "z lidu". Zkrátka pro mě tentokrát zklamání...

27.04.2014 2 z 5

Zpívající město Zpívající město Christoph Marzi

Příběh který vás zavede do světa plného kouzel. Píše se že je to kniha pro mladé, mě to přijde spíše pro měnší děti. Trochu v rozporu vnímám zamilovanou hlavní hrdinku, která je zároveň dítětem... bylo by fajn, kdyby se autor rozhodl, jaká tedy vblastně je. Poněvadž se mi u ní nějak nechce věřit té velké lásce. Jinak zajímavé, místy napínavé, ale četla jsem již lepší....

22.04.2014 3 z 5

Otrokyně od Nilu Otrokyně od Nilu Anna Patricio

Krásný román z egyptského prostředí, který potěší i dojme. Místy jsou občas hluchá místa, která bych proškrtala, na knižní prvotinu to však není špatné. Těším se na další knihy autorky.

17.04.2014 3 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Mé druhé setkání s Urban fantasy a velmi příjemné. Nutně potřebuji druhý díl. :)

21.03.2014 4 z 5

Ostrov kostí Ostrov kostí Imogen Robertson

Zatím nejlepší kniha z pera Imogen Robertsonové. Skvělý napínavý zamotaný příběh, temné rodinné tajemství, přírodní léčitel, čarodejky a lesní víly - zkrátka tradiční místní legendy. Krásné a poutavé čtení.

08.03.2014 5 z 5

Stíny na Nilu Stíny na Nilu Kate Furnivall

Je to pěkná knížka se zajímavou zápletkou. Vykreslení autisty Georgiho se autorce mimořádně vydařilo. Přesto mi v knize chybělo napětí, emoce a náboj, který chytne čtenáře za srdce. V závěrečných scénách by se měly objevit slzy, ale nestalo se tak. Proč? Je to škoda, protože celkový námět i umístění poloviny děje do Egypta je velmi lákavé.

02.02.2014 3 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Ač je to jedna z posledních knih autorky, mě se líbila. Řadím ji mezi ty oblíbenější od autorky. Mám ráda rodinná tajemství a záhady a styl zvolený v této knize se mi líbil. I když to nebyla typická detektivka a nestříkala krev.

31.01.2014 4 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Krásně napsaná kniha, u které jsem ale od počátku tušila, kdo je hlavní hrdinka a proč dělá služebnou v Rivertonu právě ona. Trochu škoda, protože se mi tím ztratilo jedno tajemství. Jinak konec velmi velmi drsný, až tak jsem to nečekala a mám z toho spíše smutný pocit. Ale kniha dohromady krásná. Už se těším na Zapomenutou zahradu....

12.01.2014 4 z 5

Dcery hříchu Dcery hříchu Iny Lorentz

Já jsem knihy kupovala všechny v průběhu loňského roku. Na pultech kamenných knihkupectví se stále dají sehnat všechny. :)

04.01.2014 5 z 5

Perla Petrohradu Perla Petrohradu Kate Furnivall

Krásná kniha. Neobvyklý příběh zasazený do Ruska před první světovou válkou. Souboj proletářů a smetánky, bující revoluce a v tom všem zachycen příběh lásky dvou lidí, kteří k sobě třídně tak úplně nepatří... Krásné, místy mrazivé a napínavé a přesto romantické.

23.12.2013 4 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Opravdu hodně vydařená kniha, která zaujme hned od Prologu. Vrahové jsou od počátku tak trochu známí, i když si čtenář dlouho není jistý. Vraždy hodně krvavé, ale dobře popsané. Všechny hlavní postavy krásně popsané a uvnitř jejich nitra se během knihy odehraje vnitřní proměna.

17.11.2013 4 z 5

Jezábel Jezábel Eleanor de Jong

Váhám, zda dát 3, nebo 4 hvězdy. Je to tak 3 a půl. Zajímavé téma, obdivuhodná žena, kniha je velmi dobře napsaná. Děj plyne svižně a dialogy jsou vždy dobře vložené. Přesto... chybělo mi tam napětí, taková ta přidaná hodnota, co nutí čtenáře číst dál a dál, nestrhlo mě to. Zkrátka velmi dobře napsaný historický příběh vystavěný na biblickém tématu.

03.11.2013 3 z 5