heczek heczek komentáře u knih

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

Příjemné a klidné čtení s dějem zasazeným do středověké Anglie, jejíž prostředí je krásně vykresleno. Příběh má pomalejší tempo, ale k historické době se to hodí.

25.05.2021 3 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Kniha stojí za přečtení, je inspirující a motivující. Koncept nestěžování si se mi líbí, autor má v mnohém pravdu. Ovšem knížka mohla být kratší, jelikož některé pasáže se stále opakují nebo mohl být alespoň zvolen jiný styl psaní.

16.05.2021 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Na této knize mě oslovil především děj zasazený do mých rodných Beskyd. Líbilo se mi krásné vylíčení mezilidských vztahů a života na malé vesnici se všemi radostmi i starostmi, a kontrast starousedlíků a náplavy. Co mě akorát rmoutilo jakožto milovníka zvířat, byly pasáže o pytláctví.

14.05.2021 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tak toto.. byl čtenářský koncert. Příběh se odehrává na nádherné vesnické samotě, bohužel v komunistickém režimu, jenž nepřál lidem, kteří se něčím lišili. Krásné a smutné okénko do minulosti. Člověk se v příběhu nejednou zamyslí, jestli přeci jen není něco víc mezi nebem a zemí. Mockrát díky za tento skvěle propracovaný a prostudovaný příběh, Kateřino.

12.05.2021 5 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Silný příběh člověka, který zažil hrůzy a s obrovskou vůlí k životu se toužebně dral po ztracené svobodě. Kniha se čte sama, člověk doslova hltá stránky. Co mě jen trochu mrzí, je rychlý konec. Ráda bych si přečetla pár stran navíc. Rozhodně stojí za přečtení.

13.04.2021 4 z 5

Světla Jihu Světla Jihu Danielle Steel

"To zní jako nějaký hodně mizerný jižanský román, podotkl Edward.." a já s ním souhlasím. Jednoduché čtení, děj zkrácený, zrychlený a nic v příběhu není plně rozvinuté. Raději si přečtu propracovaný román, do kterého spisovatel vloží spoustu svého času a srdce, než příběh napsaný za jeden večer.

09.04.2021 odpad!

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi obohacující a silná kniha! Čtení to není lehké, ale díky ní se na historii budete moci podívat "z druhé strany" a bez žádných příkras. Je to velmi bolestný příběh naší smutné a temné minulosti. Jsem ráda, že se s odstupem času otevírají tato historická tabu a doufám, že to pomůže k tomu, aby se již tyto události neopakovaly. Všem velmi doporučuji a paní Tučkové za tuto knihu děkuji.

08.04.2021

Mág Mág Fernando Morais

(SPOILER) P. Coelha obdivuji za to, že se nebál ukázat světu svou temnou minulost, avšak přečtení jeho životopisu vrhlo na všechny spisovatelovy knihy, které jsem četla vždy ráda, zvláštní stín. To, co všechno vyplynulo na autora z tohoto životopisu, co vše byl schopen podstoupit, jen aby si splnil svůj sen stát se spisovatelem, ta nevyrovnanost, manipulace, podlost..Těžko se mi teď jeho dobrotě věří. Je mi to líto, ale tímto pro mě Coelhova éra skončila.

25.03.2021 4 z 5

Jizerský rok Jizerský rok Jan Veselý

Nádherná, jedinečná kniha, jejíž texty a fotografie jsou pohlazením pro duši a potěšením pro srdce. Kniha, u které se vnoříte celým svým bytím do tajuplné krajiny Jizerských hor a stanete se tak na okamžik jejich laskavým poutníkem a vřelým obdivovatelem.

17.03.2021 5 z 5