Hebrey Hebrey komentáře u knih

Příběhy od Pavoučího kamene Příběhy od Pavoučího kamene Aida Brumovská

Velmi pěkná knížka, která dětem přináší zajímavý, poučný a při tom dětský jednoduchý příběh.

28.09.2019 5 z 5

Barabka a Fousek Barabka a Fousek František Řečinský

Milé pohádkové příběhy.

07.09.2019 5 z 5

Zvuky přírody: Svět ptáků Zvuky přírody: Svět ptáků Robert Hunter

Velmi pěkně provedená knížka, která zabaví i menší dítě, ale základní informace o ptácích jsou tu i pro ty o něco větší.

30.07.2019 5 z 5

Uzdravený poník Uzdravený poník Sarah Hawkins

Milý, hezký příběh.

21.07.2019 4 z 5

Želivské romance Želivské romance František Hamza

Čtivo to není špatné. Stará čeština je, alspoň pro mne, kouzelná a krásná. Potíž vidím v tom, že autor ani tak nepíše, ale spíš vypráví, nebo ještě lépe shromažďuje paměti. To žel vedlo k určité chatičnosti v čase a osobách.

08.07.2019 3 z 5

Cestovní kniha Alpy Cestovní kniha Alpy neznámý - neuveden

Kniha je plná zajímavých obrázků map a hlavně informací. Obsahuje i cenné rady pro turisty. Nicméně, jako průvodce má poněkud nepraktický formát.

22.05.2019 3 z 5

Našlo se koťátko! Našlo se koťátko! Sue Mongredien

Milý a čtivý příběh pro děti.

13.05.2019 5 z 5

Byt Byt Emanuela Kittrichová

Ve své době mohla být kniha i poměrně praktickou příručkou. Dnes je žel zastaralá, protože možnosti jsou širší a hlavně úplně jiné. Zaujmout by snad mohla nějakého bytového architekta, který se zajímá o "retro" styl připomínající 70. - 80. léta u nás.

02.05.2019 3 z 5

Pejsek Tlapka Pejsek Tlapka neznámý - neuveden

Docela zajímavým způsobem poučná knížka pro začínající čtenáře.

07.02.2019 3 z 5

Jak šlo vejce na vandr Jak šlo vejce na vandr Renata Frančíková

Docela pěkné leporelové provedení.

09.01.2019 4 z 5

100% dospělý - kdy, jak a proč dospíváme 100% dospělý - kdy, jak a proč dospíváme neznámý - neuveden

S pár věcmi tak, jak jsou popsány v knize úplně nemohu souhlasit. Na druhou stranu pro dnešního dospívajícího je to možná jedna z nejlepších knížek na totot téma.

21.12.2018 4 z 5

Kocourek se vrací Kocourek se vrací Michaela Hrachovcová

Dcerka si knížku půjčila v knihovně hlavně proto, že je o koťátku. Název napovídal, že to bude takový klasický příběh pro děti o koťátku, které se ztratí a šťastně se nakonec vrátí. Tak to také je, ale na "obyčejném" a očekávatelném příběhu postavila autorka jednoduchým i malému dítěti srozumitelným způsobem ponaučení doplněné biblickými verši. Za mne 5 hvězdiček.

16.12.2018 5 z 5

Věže Svatého Ducha. Díl první, Moc Marií Věže Svatého Ducha. Díl první, Moc Marií Olga Walló

Paní autorka má velmi zajímavý sloh a styl, zajímavě kombinuje spisovnou, hovorovou a nářečnou češtinu. To jsou asi věci, které mě přesvědčily, abych knihu dočetla. Nicméně děj je v podstatě nulový, nepříliš zajímavý, takový strohý hodně nahuštěný průřez rodokmenem.

12.08.2018 3 z 5

Utrpení mladého Boháčka Utrpení mladého Boháčka Eduard Verner

Film jsem párkrát viděla, ale pamatuji si z něj pár útržků, takže těžko soudit. V knižním podání je příběh sice čtivý, ale poněkud plytký a konec vyzní tak nějak divně doztracena. Je znát, že tu chybí kamerové záběry, které jej mohou oživit a přidat na atraktivitě.

01.08.2018 4 z 5

Tajné nedělní recepty naší babičky - Jaro Tajné nedělní recepty naší babičky - Jaro Klára Trnková

Spíše než přečteno, by se dalo říci "odvařeno". Mimochodem, těm, kdo by rádi nahlédli do klasické české kuchyně, ale nemají odvahu na Rettigovou, vřele doporučuji.

30.07.2018 5 z 5

Flanderské legendy / Svatební cesta Flanderské legendy / Svatební cesta Charles de Coster

Kdybych měla hodnotit každou část zvlášť, pak by Flanderské legendy získaly o něco lepší hodnocení. Nelíbily se mi sice všecky, ale naopak některé na mne zapůsobily hodně silně. Navíc jsou to legendy, nejspíš lidové nebo zlidovělé příběhy, tak je třeba vnímat je jako sbírku, nikoliv jako De Costerův výplod. Nicméně Svatební cesta to souboru poněkud pokazila. Použiji na DK oblíbený obrat - "neurazí ale nenadchne". Děj je nulový, jen místy se to troch uzašmodrchá, ale pak se v tom kopyto vyzná a pak zase dlouho nic. Přijde mi to jako červná knihovna, do které se autor místy pokusil propašovat své protokomunistické názory a občas si vzpomněl, že by to možná chtělo okořenit nejakou tou dějovou scénou.

21.07.2018 3 z 5

Dana Němcová: Lidé mého života Dana Němcová: Lidé mého života Jan Bárta

Velmi zajímavá kniha o velmi zajímavé dámě. Překvapivě mě tento rozhovor oslovil.

27.06.2018 5 z 5

Ledové království Ledové království Walt Disney

Co se mne týče, asi neumím tyto "rádobydisneyovky" docenit. Pravda ale je, že nejsem cílová skupina. Někdo o pětatřicet let mladší může mít jiný názor a já jej budu respektovat.

07.05.2018 3 z 5

Mladí páni v kamaších Mladí páni v kamaších Pelham Grenville Wodehouse

Kdepak, tohle jsem nedala. Přemlouvala jsem se hodně, čtyřslovný název lákal, jako kousek vhodný do výzvy, ale holt si budu muset najít něco jiného se čtyřslovným názvem. Tohle mi přišlo strašně nudné, nebo jsem to při nejmenším prostě nepochopila.

06.02.2018 1 z 5

Saša Rašilov Saša Rašilov Antonín Dvořák