Věže Svatého Ducha. Díl první, Moc Marií

Věže Svatého Ducha. Díl první, Moc Marií https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96239/bmid_veze-svateho-ducha-i-dil-moc-marii-nYU-96239.jpg 3 12 3

První díl románového cyklu Věže Svatého Ducha s podtitulem Moc Marií je p počátkem rozsáhlé rodinné ságy tří Marií, od hradeckých rovin přes chorvatské slunce až do pražských Vysočan. Tři generace žen dokážou přestát mužskou hloupost a zlobu, aby postupně ztratily vše, o čem snily. Zlomit je nedokáže nikdo. Příběh začíná ve 30.letech 19.století.... celý text

lencin
05.09.2020

Rodinná sága tří Marií, od hradeckých rovin přes chorvatské slunce až do pražských Vysočan.
Tři generacebžen dokážou přestát mužskou hloupost a zlobu, aby postupně ztratily vše, o čem snily. Zlomit je nedokáže nikdo. Příběh začíná ve 30.letech 19.století.
(2009)

Hebrey
12.08.2018 3 z 5

Paní autorka má velmi zajímavý sloh a styl, zajímavě kombinuje spisovnou, hovorovou a nářečnou češtinu. To jsou asi věci, které mě přesvědčily, abych knihu dočetla. Nicméně děj je v podstatě nulový, nepříliš zajímavý, takový strohý hodně nahuštěný průřez rodokmenem.

TipsyChipsy
17.02.2017 5 z 5

Tato trilogie je fakt super. Úžasná třígenerační sága skutečné rodiny pana K.M.Walló. Kteréžto jméno znáte z titulků u nejslavnějšího Disney filmu o Sněhurce. Kniha poutavě popisuje osudy jeho předků, jak přišli ze Slovenska a předků jeho manželky. Divím se, že nemá více ohlasů.

Olga Walló
česká, 1948