Barma - Pohled profesionálního průvodce

Povídání pro ty, kteří o Barmě moc nevědí a chtěli by jí poznat. Barma (Myanmar) je velmi speciální turistická destinace, ve které dnes vládne nesmyslně autokratický režim. Co jiného o ní víme? Má vůbec smysl tam jezdit? Maličký chlapík, stejně nevšední jako statečný, provází své klienty na cestě za exotikou po vyzkoušených povolených trasách a dává nám nahlédnout do profesního zákulisí svého řemesla. Mezi řádky nám vyloží svůj marný milostný příběh, který ho vyhání z domova, ale hlavně leccos z barmské historie, filosofie i každodenních zvyků. Poskytuje čtenáři alespoň letmý a útržkový vhled do fascinující kulturního prostředí, zcela odlišného od našeho, které nyní pod poklopem kruté diktatury podléhá nezadržitelnému čínskému vlivu. Vyprávění může být i zcela praktickou pomůckou pro toho, kdo se chce do Barmy vydat, zdaleka však není jen tím. Svérázný hlavní hrdina a jeho příběh je zcela fiktivní a náleží do říše literatury. Země, o které vypráví, je nicméně stejně neuvěřitelná jako skutečná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100690/barma-pohled-profesionalniho-pruvodce-100690.jpg 3.76
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, IFP Publishing

Kniha Barma - Pohled profesionálního průvodce

Rumplestiltskin
25.03.2013

Zajímavý příběh jedné cesty do Barmy z pohledu profesionálního průvodce. Je to hodně osobní pohled a občas mne až překvapil styl, kterým jsou některé pasáže psány. Kniha obsahuje spousty ilustrativních fotografií od Radky Tkáčikové.
Nejprve jsem očekávala tradiční cestopis o tom, kde všude byli, co viděli a jak to všechno bylo bezesporu úžasné, ale naopak je to pohled průvodce, který Barmu miluje takovou jaká je, netouží vidět jen prominentní části měst a oblastí, ale chce vidět "pravou tvář" této země.
Často je vyprávění prokládáno úryvky z průvodcova osobního života.

Barma

Olga Walló