harama harama komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

Kniha mě bavila :-)

22.04.2015 5 z 5

Uzdravení bez léků a bez lékařů Uzdravení bez léků a bez lékařů David Servan Schreiber

Výborná kniha pro všechny, kteří bojují s více, než pouhým stresem. Nikdy jsem netušil, že může kniha uzdravovat. Ale v tomto případě to platí, byť značný podíl hraje placebo efekt. Nicméně silně doporučuji - velmi čtivá kniha.

16.02.2015 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

SLABÉ! Věřil jsem, že se v této knize dovím víc. Myšlenku rozhodně měla, ale styl psaní, a příběh, který byl roztrhaný do několika kapitol, a až na pár z nich jsem nenašel pasáž, kdy by mě kniha upoutala. Na to, za jakou pecku někteří lidé toto dílo považují, se řadím mezi ty, jež o jeho výjimečnosti spíše pochybují. Myslím, že takový průměr, a mezi mnou přečtenými knihami pak jedna z nejhorším, lépe řečeno spíš nejnudnějších.

+ KAFKA zřejmě věděl o čem píše - některé pasáže byly poměrně odborné, o to hůř čtivé
+ MYŠLENKA, tu příběh rozhodně nepostrádal
- NUDA, od příběhu jsem očekával daleko víc
- SLOŽITOST

Myslím, že tři hvězdy jsou zde adekvátní.

02.01.2015 3 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

DDK :-)

13.04.2015 4 z 5

Gazdina roba Gazdina roba Gabriela Preissová

Pro člověka ze Slovácka tato kniha není žádným problémem :-) Proto jsem si ji hodně užil. Pro vás ostatní z jiných koutů republiky to asi až tak čtivé nebylo - jednak kvůli nářečí, možná také kvůli ději, který v některých částech republiky člověk nemůže pochopit přesně tak, jak by měl, a jak se to tady u nás opravdu na HODY děje :-) Za mě 4*, solidní drama.

23.12.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

John Green tyto láskyplné příběhy umí. Škoda, že vždy dopadají tak smutně, ale to je na knihách možná ještě záživnější, než častý filmový happy-end. V životě to tak taky často platí, šťastný konec je jen výmyslem filmový režisérů.

Druhá část této knihy již nebyla tak záživná, jako ta první. Proto čtyři hvězdičky. Stále se omýlalo jedno a to samé. Až na kapitolu se striptérem to bylo hodně nezáživné. Škoda, že Green prostě nezakončil knihu pár stránkami smutku, a tímto skutkem, který kamarádi pro Aljašku udělali. Stačilo by na to 20 stránek, a myslím, že by kniha byla ještě mnohem lépe hodnocená, než ta současné, kdy Green snad 50 stránek promítá smutné pocity všech kamarádů - ty by si čtenáři myslím domysleli sami, a nebylo na ně potřeba tolika vět.

Jinak ale skvělé dílo, zejména pro náctileté studenty ideální.

25.01.2015 4 z 5

Mě tento příběh velmi zaujal, a ihned jsem neváhal zakoupit Analfabetku, o níž se sice říká, že není až tak dobrá - ale určitě se budu bavit znovu. Možná je příběh skoro scifi, ovšem člověk nikdy nevěděl, co ho překvapí na další straně. A hlavně, obdivuji pana Jonassona, který si umí dávat souvislosti skvěle dohromady, a to, jak zakomponoval celý příběh do velkých světových událostí dvacátého století - to je to, co by se kromě humoru mělo v této knize ocenit nejvíce.

Za mě 5*, oddechové čtení, nemám výhrady :-)

16.01.2015 5 z 5