hanzmb hanzmb komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Kniha, která se může brát nejen jak detektivka, ale také i jako společenský román o vyrovnávání se s minulostí. Navíc zasazená do knižně "nezprofanovaného" prostředí. Již se těším na další díly

26.11.2018 5 z 5

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Trochu mě zklamal Baklyho vývoj od tvrďáka v (zatím) nedefinovatelné monstrum. K tomu trochu podraz na čtenáře, protože se jedná o 1.díl. Takže jsem pořád nervózně počítal stránky do konce a nechápal jak to chce autor zvládnout. Zvládl to odkazem na pokračování. To tušit, tak jsem si na něj počkal.

23.11.2018 3 z 5

Sámo - Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara Sámo - Velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara Josef Bernard Prokop

Na knihu jsem se velmi těšil, protože si nevybavuji jinou knihu popisující toto období našich dějin ( snad Táhli tudy Avaři, ale to jsem četl asi pře 50 lety a už si to nevybavím). Bohužel absolutní zklamání. Strašně prvoplánovité, bez jakékoliv zápletky. Sámo vše zvládne a když ne, tak se objeví zázračné rozuzlení. Takové povídání se dá opakovat do nekonečna a jen měnit reálie, ať se čtenář nachytá. Škoda času.

23.11.2018 2 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Tento díl již není tak akční, ale vůbec to nevadí, naopak. Přibylo několik nových nápadů, které nabízí spoustu možnosti pro 3.díl. Už se těším na finále.

16.11.2018 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Bezvadné pohodové čtení. Prolínání časových pásem není nic nového, ale hned několik, to si nedokážu vybavit, že by to bylo použito. Navíc psáno sympatickým "českým" způsobem bez zbytečné pompéznosti.

16.11.2018 5 z 5

Syn světla Syn světla Christian Jacq

Po přečtení série Soudce Amerotke, jsem se rozhodl pokračovat v Egyptě touto sérií. První díl je standardní rozjezd pentalogie tj. seznámení s prostředím, hlavními hrdiny.
Docela příjemné čtení, určitě budu pokračovat. Trochu mi vadí to tajemno, až moc fantasy v historickém románu.

16.11.2018 4 z 5