HannyLough HannyLough komentáře u knih

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

MILUJU TUTO KNIHU a zařadila se mezi mé top knihy.
Arisbé odmalička žije na ostrůvku Nisída, který se nachází uprostřed Achájského moře. Nikdy nepoznala okolní svět a její touha je tak silná, že se rozhodne porušit pravidla a vstoupí do Labyrintu. V útrobách Labyrintu se skrývá děsivá nestvůra a ten kdo ji porazí má možnost nastoupit na loď a ostrov opustit. Přežije Arisbé nebo v Labyrintu umře?
????????
Příběh inspirovaný bájí o Mínotaurovi z Labyrintu, který je naprosto čtivý, napínavý a vtáhne vás do děje hned po pár stránkách a už nepustí. Řecký svět je krásně popsaný do detailů a Arisbé je neskutečně sympatickou a odvážnou hlavní hrdinkou, díky které jsem si celou dobu knihu užívala. Uvítala bych jí klidně delší, protože se četla se pěkně a svižně. Opravdu mě mrzí, že jsem knihu dočetla.
PS: Asi ve čtvrtině knihy na nás čtenáře čeká překvapení, které jsem já osobně fakt nečekala! ????

24.09.2020 5 z 5

January a Deset tisíc dveří January a Deset tisíc dveří Alix E. Harrow

Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá January Scatlerová, která se tak nějak toulá po světě a není se svým životem úplně spokojená. Žije se svým pěstounem panem Lockem, který zaměstnává i jejího otce, ten je ale neustále pracovně pryč. Díky panu Lockovi se January ocitá ve společnosti vysoce postavených lidí. Jednoho dne January objeví Dveře a její život se náhle změní...

Příběh plný zajímavostí, tajemství, napětí ale zároveň hledají sebe sama, taková je kniha January a Deset tisíc dveří. V příběhu najdeme mnoho hlubších významů a celkově je kniha hodně na zamyšlení.
Začátek knihy mě absolutně nebavil a neustále jsem se ztrácela a měla chuť se čtením skončit. Po pár dnech jsem knihu znovu rozečetla a konečně jsem se dostala k nějakým zajímavějším částem, které mě alespoň trochu vtáhly do děje. Autořin jazyk a její příběh asi nesedne každému, protože je to celkem náročné čtivo při kterém je důležité dávat opravdu dobrý pozor. V knize sledujeme dvě dějové linky - jedna je o January a jejím příběhu a druhá je o knize Deset tisíc dveří.
V cca půlce knihy to začalo být zajímavé a kniha mě celkem bavila, ne že by to byl úplně můj šálek kávy, ale špatné to nebylo a určitě si knihu mnoho čtenářů oblíbí. ????

25.11.2020

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Moc pěkná kniha :)

13.03.2018 5 z 5

Stačí si počkat Stačí si počkat Mariana Zapata

Pokud chcete slow-burn romantiku, tahle kniha bude přesně pro vás. Pojďme se mrknout na novinku od Mariany Zapaty - Stačí si počkat.

Diana se po smrti svého bratra stala opatrovnicí dvou jejích synovců - pětiletého Louieho a jedenáctiletého Joshe. Hned po nastěhování do nového domu uvidí Diana na ulici rvačku a půjde jednomu muži pomoct. Diana ovšem nečeká, že na ní bude nepříjemný a pošle ji pryč. Ona se ale nenechá odradit a doprovodí ho i přes jeho nevrlost domů, kde se setkává s Dallasem, bratrem napadeného. Záhy Diana zjišťuje, že nejen, že Dallas je její nový soused, ale že je zároveň trenérem baseballového týmu, ve kterém její synovec Josh hraje..

Popravdě jsem od Zapaty ještě nic nečetla a tohle byla má první kniha od ní. Ze začátku jsem se pořádně nemohla začíst, mělo to vážně pomalý rozjezd, ale postupem času už to šlo a nakonec mi to celkem rychle uteklo, i když to bylo dost natahované. Hlavní postavy jsem si oblíbila, Dallase si podle mě každá čtenářka okamžitě zamiluje, je fakt dokonalej. Co se týče synovců, tak ti byli naprosto úžasní, to, jak se s tetou popichovali, jak spolu vycházeli, zkrátka super.

Abych pravdu řekla, já úplně ty slow-burn romance nemusím, takže do jiných knih od Zapaty asi nepůjdu. Každopádně i tak se mi kniha Stačí si počkat líbila a pokud jste fanoušci pomalé romantiky, běžte do ní.

17.05.2024 4 z 5