hanka7114 hanka7114 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Patřím k té generaci, která s Harry Potterem vyrůstala. Můžu přečíst všechny knihy a začít klidně hned znovu protože mě nikdy neomrzí a stejně tak filmy. Četla jsem i viděla snad 100x a vždycky je to zážitek, husí kůže. Jsem fascinovaná geniálním propracováním každého jediného kouzla, postav, celého kouzelnického světa. To napětí když si pro Harryho v den jeho narozenin přijde Hagrid, když poprvé přijde na nástupiště 9 a 3/4 a setká se s Ronem, poprvé v Příčné ulici, v Bradavicích... vždycky mě to dostane a Rowlingová vtáhne do příběhu tak, že se cítím jako čtvrtá do party.

06.06.2021 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

"Egy" s námi a nebo my s ním, prochází/me celým životem. Četla jsem knihu třikrát a žádná jiná mě do teď tolik neovlivnila. Nikdy nezapomenu jak jsem poprvé ve třinácti hltala dobrodružství Sinuheta, měla jsem kočku Mineu a mámu prudila odpovědí na vše "tvá slova jsou bzučení mouchy kolem mých uší" a toužila se stát egyptoložkou. Ve dvaceti jsem byla v úžasu z toho, kolik moudra mi dříve uniklo a teď nedávno, téměř ve třiceti letech jsem se k Sinuhetovi a Kaptahovi vrátila jako ke starým známým. Všechny postavy jsou totiž tak skvěle popsané že máte pocit, že je dobře znáte a je tomu tak. S těmito lidmi, se totiž potkáváme dnes a denně, v jakémkoliv období, kdykoliv v historii a kdekoliv na světě. A těším se, až se zase setkáme.

06.06.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Souhlasím s tím že by měla být kniha povinná pro všechny náctileté. Surová zpověď velmi mladé narkomanky, víc se asi říct nedá. Mě se nikdy nepodařilo, vcítit se do Christiane F. takže se k ní vracet nechci ale svým dětem ji přečíst dám. Vydá za všechna sezení s psychology na školách.

06.06.2021 2 z 5