Hanka_Bohmova Hanka_Bohmova komentáře u knih

Pramen. Vnitřní život podle svaté Terezie z Avily Pramen. Vnitřní život podle svaté Terezie z Avily David Peroutka

Nestihla jsem během návštěvy dočíst, ale budu si ji přát k narozeninám, po ochutnávce mám pocit, že bude hodně užitečná.

11.07.2015 4 z 5

Terezie z Los Andes Terezie z Los Andes kolektiv autorů

Taková kniha může vyvolat pohoršení nebo nostalgii po něčem nedosažitelném, podle toho, jakého je čtenář zaměření. Ale je ještě třetí cesta: "Hle, stojím přede dveřmi a tluču; zaslechne-li kdo můj hlas a otevře mi, vejdu k němu..."
Nejen Juanita-Terezie, ale každý z nás. Zbývá už jen to "rozhodné rozhodnutí", jak říkávala Terezie z Avily :o)

17.06.2015 4 z 5

Neměnnost leopardích  skvrn Neměnnost leopardích skvrn Kristopher Jansma

Příjemně čtivé čtení o psaní, o vyprávění, o vytváření...příběhů? reality? :o)

03.05.2015 4 z 5

Alžběta od Trojice Alžběta od Trojice Antonio Maria Sicari

Hodně hutné, spíš studijní materiál než "věc k přečtení".

22.01.2015 4 z 5

Evangelium podle Syna Evangelium podle Syna Norman Mailer

Tahle kniha mě hodně nudila. Většinu tvoří doslova opsaná evangelia. Zbytek je takové krátké křesťanské kázání, které už mnoho a mnoho lidí zvládlo mnohem a mnohem lépe... před Mailerem i po Mailerovi.

22.11.2014 2 z 5

Učednictví Učednictví Vojtěch Kodet

Útlá kniha plná závažných věcí. Zejména poslední část knížky bych doporučila všem, kdo mají problém s Matkou Boží a tradiční podoba mariánské zbožnosti je spíše odpuzuje, než aby jim pomáhal ke spáse. Pro mě to znamenalo opravdu hodně.

08.08.2014 4 z 5

Mlsoun Mlsoun Ian McEwan

Moc roztahané, ale změna perspektivy na konci dost vylepšila celkový dojem.

26.07.2014 3 z 5

Ženy, milujte své muže! Ženy, milujte své muže! Hugues Dollié

Tahle kniha mi připadala velmi banální, jako článek v ženském magazínu.

29.06.2014 2 z 5

Brooklynské panoptikum Brooklynské panoptikum Paul Auster

Lehce uplývající čtení, na můj vkus trochu přehnané zvraty a situace - a v kontrastu s tím všudypřítomný motiv ztráty. Pesimista i optimista si vybere :o)

18.05.2014 3 z 5

Alžběta Durynská - Síla lásky Alžběta Durynská - Síla lásky Ursula Koch

Ač nejde o žádný literární skvost, kniha nabízí čtivou formou informace o Alžbětině životě a představuje ji též jako inspiraci pro nás - i když ta závěrečná aktualizace se mi jeví dost prvoplánová a omezená, což mě vzhledem k věku autorky překvapuje.

11.05.2014 3 z 5

Jezero potáplic Jezero potáplic E. L. Doctorow

Úžasně "živá" věc. Nebylo to pro mě snadné čtení - časté změny místa, času, vypravěče, formy - ale stálo to za to. A taky to ve mně zanechalo pocit, že bych si zas měla přečíst nějakou poezii :o)
Nemůžu se rozhodnout mezi 3 a 4 hvězdičkami, ráda bych dala 3,5.

08.05.2014 3 z 5

Biologie krajiny: Biotopy České republiky Biologie krajiny: Biotopy České republiky David Storch

Výborně napsaný učební text. Ač přírodovědec, zrovna v biologii jsem poměrně nevzdělaná, na knihu jsem narazila zcela náhodou při rušení knihovny a rozhodně se jí nebudu zbavovat. Poučila jsem se i pobavila, doporučuji :o)

18.04.2014 4 z 5