Han-nah Han-nah komentáře u knih

Dilema lásky Dilema lásky Sandra Brown

Krásná kniha, která ukazuje, že nikdy nevíme, co nám život přinese a do koho se zamilujeme.

08.12.2019 4 z 5

Zádrhel Zádrhel Carol Higgins Clark

Tak, jako komentáře přede mnou, humor, zápletka - vývoj punčocháčů. Regan, soukromý detektiv, přijede do Miami a provází nás příběhem až do vyřešení. Hezky popsána beznaděj starých lidí, kteří se mohou ocitnout na ulici, přátelství, ale i boj o získání moci nad vynálezem.

01.12.2019 4 z 5

Králova milostnice Králova milostnice Grigol Abašidze

Po této knize jsem šáhla proto, že mě Gruzie a okolní státy vždy zajímaly. Král, intriky, gruzínský středověk, vliv církve, láska, zrada, přátelství.

23.10.2019 2 z 5

Věštkyně Věštkyně Barbara Wood

Jak už psali jiní, napínavý a zajímavý příběh,trochu rozvláčné.

31.07.2019 3 z 5

Uprostřed ráje Uprostřed ráje Laura Walden

Kniha se četla dobře, děj života žen několika generací je zasazen do krásné přírody Nového Zélandu . Láska, nenávist, závist, msta, boj mezi sourozenci, kdy stejnou chybu dělá generace po generaci. V každé se objeví žena, která se zabývá a pátrá po vyhynulém ptákovi "Moa" .
Hezký popis, kdy nás rodiče varují, abychom se poučili ze svých chyb, ale náš život je takový, že i my si musíme těmito chybami projít. Každý žijeme ten svůj.

28.07.2019 4 z 5

Recept na Araba Recept na Araba Viktória Darsane

Souhlasím, jak píše Motolka. Sice čtivá kniha, ale některé pasáže utažené za vlasy. Mentalita tohoto světa je opravdu jiná. Ráda jezdím na dovolenou, kdy vždy respektuji v některých věcech i obdivuji jejich kulturu, ale žít tam? To ne. Znám taky , komu to vyšlo, ale ta se vdala opravdu do vyšších míst, ale to je opravdu výjimka.

07.07.2019 4 z 5

Káva pro H. Káva pro H. Lydie Romanská

Tuto knihu nelze hodnotit, protože je to škoda papíru, který na ni vynaložili.
Přistolit si čočkovou

mám to těžké
přistolím si čočkovou

03.07.2019

Prázdná náruč Prázdná náruč Nancy Baker Jacobs

Tento román se velmi dobře čte, protože má ve svém ději vše, co člověka může potkat v životě. Hlavní postava Holly čeká dítě, je zamilovaná, s manželem budují firmu a jediný okamžik - tragická smrt manžela a jeho nevyřešené problémy s bývalou manželkou otočí směr jejího života v boj s nepřízni osudu. Kniha je napínavá svým dějem i z psychologického hlediska. Kolik bývalek, jako např. - Ex Cellie celý život v sobě nese křivdu za zradu, ponížení, nedovolí si přiznat, že by bývalý partner mohl být opět šťastný a mít dítě s jinou, když ji donutil jít na potrat.
Cellie dělá vše pro to, aby bývalému ukřivdila, ovlivní Holly, ukradne jí syna a uteče. Holly bojuje o své dítě.

02.05.2019 4 z 5

Poslání v Benátkách Poslání v Benátkách James Hadley Chase (p)

Tuto knihu jsem vytáhla z knihovny na základě výzvy. Je velmi čtivá a kdo navštívil Benátky , jak z lodi, tak na pevnině, tak jste při čtení stínem hlavní postavy Dona Micklema při záchraně svého přítele Johna Tregartha. Náměstí Svatého Marka, krámky, pamětihodnosti, plavba gondolou po kanálech. Bojuje o život přítele, ale i o svůj vlastní. Je zatažen do boje nelítostné politické organizace. Kniha je provázena napínavými situacemi, kdy život svému příteli - nejlepšímu agentovi - nezachrání, ale očistí jeho jméno.

20.04.2019 5 z 5

Náhlý impuls Náhlý impuls Linda Wisdom (p)

Klasický příběh o lásce, který končí svadbou.

08.04.2019 3 z 5

Nás nevyvrátí z kořene Nás nevyvrátí z kořene Alena Vrbová

Na sklonku r.995 byla vyhlazena Libice, sídlo knížecího rodu Slavníkovců. Je to rodinná historická sága zákeřného knížecího rodu Vršovců, v jejichž rodě byly velké osobnosti.

03.04.2019 3 z 5

Princ a princezna Princ a princezna Frieda Birkner-Mahler

Tuto knihu jsem začala číst třikrát, ale vůbec mě nezaujala.

21.02.2019 odpad!

Sestry až za hrob Sestry až za hrob Caite Dolan-Leach

Mladší z dvojčat Ava dostane zprávu o smrti své sestry Zeldy. Její sestra, která si velmi užívala života, alkohol, drogy, dovedla velice dobře manipulovat s lidmi a i s ní hrála nedefinovatelnou hru. Je zde popisováno souznění dvojčat, jejich životy a vzpomínky na minulost.

12.06.2020 2 z 5

Pravdivý príbeh lži Pravdivý príbeh lži Hana Lasicová

Kniha mě moc nenadchla, zkusím ještě jinou knihu této autorky. Z nevázaného života mladé Slovenky, která se zamiluje a přestěhuje se za svou láskou poznáváme město Paříž mentalitu Francouzů. Zažijeme její vzlety a pády, vezme si z toho ponaučení a najde odvahu změnit svůj život???

12.06.2020 2 z 5

Háremy čara zbavené Háremy čara zbavené Pierre Loti

Spisovatel André Léhry nás provází knihou jako velvyslanec v Turecku na začátku 20. století. Nádherným stylem a jazykem popisuje život mladých žen, které se už v této době bouřily proti tradicím. Nyní je již hodně knih na toto téma, ale tato kniha je napsaná velmi tajemně a krásně,

01.06.2020 5 z 5

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Kniha o tom, jak to v životě většiny žen chodí. Dospělé dítě, manžel , rodina, práce, vztahy, kamarádka a otázka, že život utíká příliš rychle a co ji ještě čeká ?????

01.06.2020 3 z 5

Přechodné dokonalosti Přechodné dokonalosti Gianrico Carofiglio

Není to vysloveně detektivní román, kterým nás provází advokát trestního práva, který tímto ukazuje právo, kasační soudy, prokuraturu, práci karabiníků, ale i svůj soukromý život při náhodném vyšetřování.

01.06.2020 4 z 5

S Klárkou za dobrodružstvím S Klárkou za dobrodružstvím Věra Řeháčková

Krásná kniha o 10ti leté Klárce, která se dostane na vesnici na Moravě blízko hranic s Rakouskem, kde se dvěma nevlastními bratry a psím kamarádem zažívá mnoho dobrodružství a najde i to nejcennější.

01.06.2020 5 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Jacques Expert

Kniha je příběh manželky, kdy popisuje její běžný manželský život vedle náladového a agresivního muže a toto se prolíná dějem ze soudního procesu a následného rozsudku.
Příběh manželky, která žije s manželem a dětmi a nepozná, že její manžel je vrah - "monstrum". To ho tak bezhlavě miluje nebo je tak blbá. Byla slepá nebo dávala přednost raději nevidět.

31.05.2020 3 z 5