Hajna417 Hajna417 komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno jak se říká jedním dechem.. nelehký osud Anny vsazený do těžké poválečné doby, ovládané komunisty, člověka donutí se zamyslet a uvědomit si, že většina z toho, co dnes tvoří náš život pohodlným, dřív nebylo. Příběh je tak dobře napsaný, že jej nelze předem předvídat, což velmi oceňuji. Tohle byla moje první kniha od autorky a určitě se poohlédnu i po další.

27.08.2022 5 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Obvykle čtu takovou tu klasickou červenou knihovnu, občas sáhnu po větší erotice, ale většinou mají příběhy stejnou dějovou linku a hodně předvídatelný konec i samotnou zápletku. Knihu Papírová labuť jsem si koupila v rámci nějaké akce a vybrala jen na základě vysokého procenta hodnocení, moc jsem nekoukala na anotaci, z obalu se toho taky moc nedozvíme, takže když jsem se pustila do čtení, byla jsem ze začátku hodně zaskočená. Nečekejte krvavý horor ani detektivku, ale po sérii od M. Casten byla tohle sakra velká změna. Kniha je určitě čtivě napsaná, děj se točí kolem mafiánských kartelů v Mexiku. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a zhltla ji za dva dny. Pokud nemáte rádi prolínání minulosti a současnosti, budete asi patřit k těm, které kniha nenadchne. Jednotlivé kapitoly jsou jako puzzle a postupně Vám odkrývají tajemství z minulosti. Zrada, nenávist a kruté činy drogových dealerů jsou vyváženy láskou hlavních hrdinů, kteří k sobě našli ztracenou cestu.

03.07.2022 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Hodně chytlavý příběh s otevřeným koncem, bohatá čeština, četla se dobře, zhltla jsem ji za dva dlouhé večery budu teď uvažovat o dalších dílech, není to sice nutné, zápletka byla uzavřena, ale ráda se dozvím jak bude příběh pokračovat..

31.12.2023 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Přečteno za dva večery, byla to parádní jízda, čtivé, místy jsem se i zasmála, děj ubíhal svižně, žádná nuda a potěšilo mě, že člověk do poslední chvíle fakt netušil, jak to dopadne. Musím konstatovat, že to předčilo i M. Kasten nebo J. Caplin. Nechybí romantika a je tu o něco více erotických scén než má třeba J. Caplin. Hlavní postavu Bena jsem měla chuť proplesknout za ty jeho egoistické kecy, ale postupně se to v průběhu vše tak nějak vyhladilo. Určitě zkusím nějaký další titul od autorky.

26.01.2023 5 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Popravdě už jsem četla lepší knihu, než je tato, a to nejsem žádný velký knihomol. Dočetla jsem ji jen z principu, když už jsem si knihu koupila, jinak mě děj celkem nudil. Sice se v ní objeví pár erotických scének, ale ani ty nebyly nějak extra kvalitní. Udivuje mě tak vysoké procento hodnocení, většinou podle něj knihy vybírám, ale tentokrát nic moc.

09.01.2023 2 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Tuhle knihu jsem si koupila už v předobjednávce proto, že předchozí kniha od autorky mě doslova ohromila. Jaké však bylo mé zklamání, když jsem se pustila do čtení profesora... Kniha sice dějem nenavazuje na autorčin titul "Pan Romantik", ale jedná se o dějovou linku osoby, která v Panu Romantikovi byla jako vedlejší postava. Asha Tateová, sestra Eden Tateové (hrdinka z knihy Pan Romantik) po letech narazí na svého kamaráda z dětství Jakea a ukáže se, že s ním bude pracovat na knize. Problémem však je, že když se viděli naposledy, pěkně to mezi nimi vřelo a jejich spolupráce tak nevypadá dobře. Jak vše nakonec dopadne, se dočtete v knize, ale pokud čekáte stejnou jízdu jako u knihy Pan Romantik, nedočkáte se. Mě osobně přišel příběh méně originální, děj celkem předvídatelný a ani u postelových scén se autorka příliš nepředvedla. Přečteno za dva večery, hodnotím jako průměrné a při koupi další knihy od autorky si nejdříve počkám na recenze, než se pustím do koupě.

20.03.2022 2 z 5