h.mose h.mose komentáře u knih

Historie Židů v Čechách a na Moravě II. od emancipace do současnosti Historie Židů v Čechách a na Moravě II. od emancipace do současnosti Anita Franková

Útlá knížečka objasňuje postavení českých Židů od konce 18. století az do roku cca 1998. Obsahuje plno obrázků a fotografií židovských osobností, ale i dobových textů, tisku a fotografií židovského města v Praze. Kdo chce trochu blíže poznat úskalí této komunity, je publikace dobrou volbou. Přesto bych si dovedla představit obsáhlejší popis a více textu.

12.09.2012 3 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Upřímně, nedočetla jsem ji dokonce. Z některých kapitol mi bylo krapet šoufl. Nepovažuji se za prudérního puritána, ale čeho je moc, toho je příliš. Zvrhlosti nejvyššího kalibru, které už jsou dávno za hranicí čehosi vzrušujícího. Začátek je přijatelný, ale konec finišuje do nechutných rozměrů, které je lepší snad ani si nepředstavovat, tudíž nečíst. Přesto Sada jinak snášim dobře, ale 120 dnů Sodomy je prostě až moc hard-core.

11.09.2012 2 z 5

Já, Lukrecie Já, Lukrecie Hans Schlag

Aja jaj, jako román to není špatné, ale pokud máte nějaké povědomí o historických souvislostech a skutečném životě této mladé dámy, tak vás budou bolet oči. Autor její život značně zbulvarizoval. K tomuto titulu je nutné přistoupit jako k románu a zcela se oprostit od toho, že Lucrezia nebyla nadržená incestní děvka. Prostě pokud máte nastudováno a víte, tak vás kniha nijak neohromí. Na druhou stranu je kniha psána značně "eroticky", proto si troufám tvrdit, že zcela jistě osloví dospívající slečny ;-)

11.09.2012 2 z 5

Florentské letopisy Florentské letopisy Niccolò Machiavelli

Kniha je klenotem pro každého, kdo se zajímá o renesanční Itálii. Je poměrně težké ji sehnat, ale ještě pořád se sem tam v antikvariátech vyloupne zbylý kousek. Jestli si někdo oblíbil Vladaře, tak po přečtení Letopisů zjistí, že Vladař není tím nejlepším výtvorem, co Machiavelli napsal.

11.09.2012 5 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Nic moc originální zápletka a málo propracované rozuzlení. Nicméně Morenová je sympatická a má dobrý hlášky. Kniha se čte dobře, nenudí, ale ani nenadchne. Průměr.

02.07.2018 3 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Rozhodně neotřelý námět. Začetla jsem se okamžitě. Kniha přečtená asi za 5 hodin. Popis Archivu i Úžin mě hodně bavil. Autorce se povedlo vymyslet něco, co tu ještě nebylo a to velmi cením. Doprovodný příběh hlavní hrdinky a jejích nových přátel už tak originální nebyl.

03.10.2017 5 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Druhý díl po Archivu je velkým zklamáním. Prvních 70 stran (čtečka mi ukazovala celkem 172 - pdf formát) je slaboduchá středoškolská story, kterak Mac, nováček, proplouvá začleněním do kolektivu a potýká se s nočními můrami, ve kterých ji pronásleduje Owen. Sem tam někdo zmizí a to je vše! Jeden by skoro řekl - Beverly Hills 90210 hadr. Hrdinka se chová jako idiot a děj postrádá akci, humor i napětí. Teprve v druhé polovině knihy se začne vše ubírat směrem k archivu a vyšetřování případů zmizelých. Bohužel nějaké překvapení kdo za tím stojí a proč, se nekoná. Roland má v příběhu minimální prostor. První díl se vyznačoval neotřelým námětem. V tomto pokračování ale není nijak prohlubován. Archivu, Úžinám a vše kolem správcovství, je věnován pouze zlomek pozornosti.

26.06.2017 2 z 5

The year's best horror: Povídky 2 The year's best horror: Povídky 2 Karl Edward Wagner

V této knize je poměrně dost dobrých povídek, které si myslím nezaslouží takovéto brakové vydání. Samozřejmě, že pokud bychom měli autory srovnávat se Stephenem Kingem, je King jasný vítěz a to především díky své schopnosti vtáhnout čtenáře do děje. Má vypilované dialogy a co do popisů, tak u jeho knih je prostě čtete a žijete zároveň. Autoři těchto povídek nejsou tak dobrými spisovateli, ale přišli s celou řadou dobrých námětů a některé povídky jsou tak opravdu zajímavé. Osobně bych třeba naproti předchozímu komentáři vyzdvihla jednu z tého knihy a to sice NÁVRAT. Pojednává o tom, co je "někde tam za tím", když si sami vezmete život. A není to hezký zážitek...

15.09.2012 4 z 5

Půlnoční klub Půlnoční klub Christopher Pike

Tohle byl absolutně nejlepší díl z celé série. Ráda bych si to přelouskala znovu, ale někomu jsem ji v mládí půjčila a už knihu nemám. Škoda.

13.09.2012 5 z 5

Moje první francouzština Moje první francouzština Ondřej Michálek

Fantasticky zpracovaná učebnice francouzštiny pro nejmenší nebo věčné začátečníky. Držela jsem v rukou mnoho učebnic, učebnic pro samouky, ale tato svým zpracováním patří mezi absolutní špičku.

12.09.2012 5 z 5