gryffin gryffin komentáře u knih

Vánoční bestiář Vánoční bestiář John Kenn Mortensen

Knížka mě velmi zaujala, ilustrace jsou vskutku kvalitní a na konci jsou i prázné listy pro vlastní pozorování. Asi jediné co bych vytkl je, že se autoři snaží i víceméně hodné bytosti ukázat jako krvelačné bestie, na druhou stranu je to velice zajímavé pojetí. Jako fanoušek Zaklínače bych také kromě návodu jak se monstru bránit ocenil i návod jak monstrum zabít...

29.11.2021 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Navzdory slabšímu začátku zatím asi nejlepší kniha ze série. V knize je opravdu celkem dost vtipných scén a hlášek, takže jsem se docela nasmál. A konečně Regis...:-)

15.10.2021 5 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Konečně kniha ve které nejsou jednorožci roztomilá stvoření, ale krvelační dravci! Tak to má být:-).

17.08.2021 5 z 5

Kiko a princezna z tundry Kiko a princezna z tundry Markéta Pilátová

Na první pohled knížka pro malé děti, ale ve skutečnosti perfektně vypracovaná fantasy s prvky mytologie a nápady za které by se nemusel stydět ani J. R. R. Tolkien.

25.03.2021 5 z 5

Hůl prokletí Hůl prokletí Åsa Larsson

Nejlepší kniha ze série.

23.02.2021 5 z 5

Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Eduard Petiška

Báje jsou docela dost zjednodušené, kniha je vhodná jenom pro základní pochopení, pokud se o egyptské mytologii chcete dozvědět víc doporučuji knihu Kouzlo boha Thovta.

27.12.2020

Aru Šah a konec času Aru Šah a konec času Roshani Chokshi

Snad vyjdou i další díly. Indickou kulturu mám rád.

29.09.2020 5 z 5

Vynálezy - Leonardo da Vinci Vynálezy - Leonardo da Vinci Leonardo Da Vinci

Kniha je moc pěkně provedená, jen mě trochu mrzí že modely občas nejdou složit.

02.06.2020 4 z 5

Starořecké báje Starořecké báje Nikolaj Albertovič Kun

Nejlepší kniha řeckých bájí kterou znám. Obsahuje i příběhy které v jiných knihách nejsou. DOPORUČUJI!!!

17.05.2020 5 z 5

Svět draků - Tajemství dračí říše Svět draků - Tajemství dračí říše S.A. Caldwell (p)

Kniha, která by měla být ve výbavě každého drakologa!

30.11.2018 5 z 5