Gravedigger Gravedigger komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Zatím ze čtyř přečtených knih Angely Marsons je tahle rozhodně nejlepší. Nejnapínavější a autorka má tak trochu talent psát občas takové rádoby vtipné rozhovory mezi postavami apod. a i přes super příběhy mě to na ní trochu štve a tady toho bylo asi nejmíň. Ale to už je můj problém. Stejně jako mi hrozně leze na nervy neustálé nadužívání slov "holčička nebo děvčátko". Stačí občas napsat i jen "děvče" nebo "dívka", ale to bude překladem.

18.06.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Oproti předchozímu dílu trošku zklamání, ale ten byl top a to se těžko překonává :D a chápu, že ze strany spisovatele asi není žádná sranda pořád vymýšlet dobré příběhy, aby byly pokaždé o něčem jiném. Ale pořád se to čte samo a člověk prostě musí vědět, co bude dál, takže rozhodně doporučuju.

18.06.2020 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Výborná kniha, zatím nejlepší od autorky. Napínavá, super téma, fajn postavy. Taky pěkně dlouhá, četla jsem ji vyjímečně déle, než jeden den, a to dva dny :D troufám si dokonce říct, že jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Rozhodně si ji budu pamatovat (obvykle po čase na příbeh zapomenu)

12.10.2020 5 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Nechápu, že kniha nemá vyšší hodnocení. Podle mě byla výborná. Žádné díry v příběhu, nic nedomyšleného, postavy zajímavé, dobře napsaná, v rámci žánru dokonce docela originální a to se nevidí zase tak často. Pravda, nebyla moc strašidelná, ale vůči tomu už jsem poměrně otupená a asi to až tak nutně ani nepotřebuju, když he kniha jinak vážně dobrá

04.07.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Lepší než první díl, který mě docela štval, ale jsem ráda, že jsem četla dál. Autorka už se v psaní zlepšila a příběh je hodně zajímavý. Sice mi trochu chybí takové to pátrání, protože je to vystavěné trochu jinak, ale nevadí, i tak super.

18.06.2020 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Knihy autorky jsem četla hezky popořadě a první díl mě moc nenadchnul, ale nechala jsem se zlákat recenzemi a dobře jsem udělala, protože další díly už byly o dost lepší. Sice tady lidi píšou, že je to super kniha, co se čte sama, ale asi jsem moc náročná. Připadala mi dost předvídatelná, chvílemi jsem v příběhu viděla díry a docela mě štve, jak autorka píše semtam takové rádobyvtipné rozhovory mezi postavami (jakože takhle se ve skutečném světě spolu lidi nebaví, zní to hrozně uměle), ale později je jich míň a míň a připadají mi stále méně hloupé. Taky mi dost vadí, hlavně u některých dalších dílů, neustálé nadužívání slov "holčička" a "děvčátko" (když se dá použít někdy třeba "děvče" nebo "dívka"), ale to bude překladem. Třeba tady konkrétně mi přišlo směšné, psát "děvčátko", když člověk později zjistí, že se jedná o cca 14-15 let holku. Nicméně doporučuju, protože další díly stojí rozhodně za to

18.06.2020 3 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Tohle byl za mě jeden z těch lepších thrillerů. Ve srovnání s jinými podobnými příběhy je tenhle dost dobře propracovaný, každý detail, co je během pátrání zmíněn, je nakonec vysvětlen a má v příběhu smysl. Někomu to možná přijde samozřejmé, ale já jsem četla spousty knih, kde autor v průběhu psaní jakoby "zapomněl," že něco napsal a pak už to nijak nevysvětlil a nemělo to žádnou roli. A nebo mělo, ale úplně minimální a bylo to vlastně zbytečné. Tady jde vidět, že nad tím autorka fakt přemýšlela. Líbí se mi i kapitoly z různých pohledů různých postav, ale ideálně seřazené, aby se dané věci osvětlily v pravý čas. Nejraději čtu knihy od ženských autorek, protože rychle ztrácím pozornost a daleko lépe se mi čte to, co vytvořil ženský mozek (ženy prostě píšou jinak než muži a pro mě je to daleko čtivější) a pokud má kniha do 300 stran, je to pro mě ideál, protože to přečtu za den, maximálně dva. Rovněž prostředí Velké Británie je pro detektivky jako dělané. Za mě paráda, můžu jen doporučit. Prostě autorka psát umí a moc dobře věděla, co dělá. Určitě si od ní plánuju přečíst i další knihy (tohle byla moje první, našla jsem ji přes určitý tag - nebudu říkat jaký kvůli spoileru).
PS: už asi od 20 strany jsem věděla, kdo je pachatel a proč (možná právě proto, že jsem to našla pod určitým tagem a tak jsem věděla, co čekat, ale dost možná bych to věděla i bez toho). Dost často jsem věděla dopředu kdejaký zlom ve vyšetřování, ale těžko říct, jestli to bylo opravdu předvídatelné a nebo jsem už četla/viděla tolik podobných příběhů, že už tyhle věci prostě znám. I tak mě to ale několikrát překvapilo a četlo se to moc dobře. Pokud nemáte moc zkušeností s detektivkami, budete docela možná čumět. Pokud ano, stejně je to zábavné a super.

06.01.2024 4 z 5