Graem Graem komentáře u knih

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Tuhle knihu jsem četla v angličtině a přiznám, že mě podle anotace v češtině ani moc neláká. Samozřejmě jsem nepochytila všechno, ale zaujal mě ten styl psaní. Kolik je tam metafor, jakou váhu má každá minuta. Je to kniha, nad kterou je třeba se v některých místech pozastavit a nechat si to projít hlavou. A je to taky to první, co se mi od Murakamiho dostalo do rukou a nebude to to poslední.

10.05.2014 4 z 5

Anděl Vicky Anděl Vicky Jacqueline Wilson

Nádherně napsaná emotivní kniha.

30.04.2014 5 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Pro mě je tohle asi nejemotivnější kniha od této autorky vůbec. Je na ní vidět, že umí sát i o opravdu citlivých a vážných tématech, nemohla jsem se od ní jako menší otrhnout a myslím, že by mi toho hodně dala i teď.

30.04.2014 5 z 5

Jak jsme se stali lidmi Jak jsme se stali lidmi Martin Uhlíř

velmi poutavě zpracovaná témata a otázky antropologie

29.04.2014 4 z 5

Rychle a bezbolestně Rychle a bezbolestně Markéta Dočekalová

Tahle kniha už není čtením na dovolenou. Vede k zamyšlení nad dnešními lidmi i nad našimi vlastními přáními. Jak daleko člověk zajde, aby si je splnil a jaký při jejich výběru bere ohled na ostatní. Díky tomu, že byla psychologie jednotlivých postav dobře zpracovaná, jsem je mohla lépe pochopit a nechat se i víc vtáhnout do příběhu, ale to i díky tomu, že měla každá z nich svůj díl knihy k vyprávění svého pohledu. Líbí se mi, jak je různým typům lidí přizpůsobený různý způsob vyjadřování, ale jinak mě spisovatelský styl nijak neohromil. Je to prosté, každá věta tam má své místo, nic navíc. Což je možná škoda, z takového tématu by se dalo vytěžit o něco víc.

26.04.2014 4 z 5

Rozdělená srdce Rozdělená srdce Bettina Belitz

Tato kniha má skoro 500 stran. Většina toho, co čtu, je asi poloviční tloušťky. Samozřejmě jsem byla zvědavá, jak se to odrazí na obsahu a na fantazii autorky. Píše hodně rozvinutě, k popisu používá dlouhá souvětí, ale neodvádějí pozornost od děje. Fantazie se uplatnila až někdy od poloviny knihy, do té doby jsem myslela, že mám v ruce typickou knihu o životě znuděné teenagerky, a nebyla jsem tedy moc nadšená. Pak se to zlomilo, děj dostal spád a námět nadpřirozených bytostí své uplatnění. Ne konci už jsem byla netrpělivá na každý zvrat a po přečtení knihy ve mně vířily spousty myšlenek. Rozhodně jsem ráda, že jsem ji po počátečním posouzení neodložila.
Těším se na druhý díl, snad už brzo.

18.04.2014 5 z 5