gonga gonga komentáře u knih

Útěk z Kůstkova (01) Útěk z Kůstkova (01) Jeff Smith

Tak tohle mě minulo tak, jako bych já byl ze Země a Jeff Smith z Neptunu. Úplně mimo, nehumor, kresba, postavy, všechno špatný.

12.12.2023 1 z 5

Leonardo je génius Leonardo je génius Turk (p)

Příšerné, nevtipné až zlé, opravdu stupidní nehumor. Můj syn to má rád, pro mě je čtení utrpení. Neustále se divím, že tohle někomu přijde vtipné.
Leonardo vlastně svému učedníkovi neustále ubližuje pod stupidními záminkami. Ještě chybí (možná nechybí) krkání a prdění a je to dokonale odpudivé. Ačkoliv to by mi ani tolik nevadilo, nejhorší je, že mi to nepřipadá vtipné. Čtu, čekám na humor a na konci si jen říkám: Co to bylo!?

15.12.2022 odpad!

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Ljuba Štíplová

Haluz příběh, kdy na jedné straně Bobík vidí, že Fifinka peče chaloupku kvůli divadlu, aby na následující přivedl Bobanka a nechal ho chaloupku sežrat jako by v předchozím ději vůbec nebyl.

20.11.2022

Hřibovité houby Evropy Hřibovité houby Evropy Michal Mikšík

Zcela mimořádné dílo! Vynikající přehled hřibovitých hub, laik neuvěří, kolik jich v Evropě a v ČR roste druhů. Skvělé fotografie, vyčerpávající popis.

27.07.2022 5 z 5

Jak se Míša ztratil a zase našel Jak se Míša ztratil a zase našel Alois Joneš

Půvabná dětská knížka, napsaná pěkným jazykem bez poplatnosti době vzniku. A můj syn ji má moc rád, stejně jako já v jeho věku.

30.10.2021 4 z 5

Trochu divné kusy 3 Trochu divné kusy 3 Martin Šust

Hned první povídka mě úplně otrávila, doufám že zbytek bude lepší.

20.10.2021

Voják Voják Neal Asher

Klasický Asher, všechno jak má být a Klientka jako skvělá novinka. Jsem spokojen, i když nikoliv nadšen. Ale jak píše kolega výše, všechno teprve začíná a epické vyvrcholení nás zcela jistě čeká v dalších dílech.

20.08.2021 4 z 5

Vzbouřenci z Bounty Vzbouřenci z Bounty Richard Hough

Kniha nalezená v knihobudce se ukázala být naprostým pokladem. Tak skvělé vylíčení událostí na lodi Bounty ještě nikdo nenapsal. Autor si dal neskutečně moc práce se studiem pramenů a ukázal mi, že oproti svému přesvědčení toho o této události mnoho nevím. Fantastický popis života nás lodích té doby, interakce s domorodci a uvažování námořníků ji dělá zajímavou a napínavou od začátku do konce. V žádném případě není zdlouhavá či natahovaná, jak zde někteří tvrdí. Pouze se velmi poctivě věnuje každému aspektu vzpoury, pohnutkám účastníků a samozřejmě jejich následnému osudu.

04.04.2021 5 z 5

200 chemických pokusů 200 chemických pokusů Jitka Macháčková

Milovaná kniha mého dětství, její kombinace se sovětskou hrou Junnyj Chimik - Mladý chemik byla nepřekonatelné kombo. Pokusy v této knize byly skvělé a perfektně popsané.

17.04.2019 5 z 5

Dřeviny České republiky Dřeviny České republiky Jaroslav Koblížek

Vyčerpávající a velmi zevrubná monografie , která šířkou svého záběru nemá konkurenci. V čj bohužel rozebrána, v současnosti (11/18) dostupná pouze anglicky .

12.11.2018 5 z 5

Kapři v kvetoucích trnkách Kapři v kvetoucích trnkách Petr Chudožilov

Moc milá knížka.

02.07.2018 4 z 5

Temná inteligence Temná inteligence Neal Asher

Další pecka od mistra imaginace Neala Ashera. Jeho svět Řádu je stále propracovanější a mistr nenechá čtenáře ani na chvilku vydechnout.

31.05.2017 4 z 5

Učení dona Juana Učení dona Juana Carlos Castaneda

Zásadní kniha, byť je nejspíš od začátku do konce vymyšlená.

05.04.2017 4 z 5

Bonsai Bonsai Christine Stewart

Dnes již bohužel zastaralá kniha určená spíše nevážným zájemcům o problematiku pěstování bonsají, z vyobrazených stromů lze jen málo označit za bonsaje, jde sice o stromky v misce, ale tvarovány jsou vesměs nekvalitně - příkladem budiž rostlina na titulní straně vytvarovaná ve stylu čínského Pchen-tingu než do podoby japonské, přirozeně působící bonsaje.

03.04.2017 2 z 5

Bonsai Bonsai Petr Herynek

Tato skvělá příručka stála na počátku mé lásky k bonsajím a musím po letech konstatovat, že ji pan Herynek napsal skvěle! Jeho dlouholetá zahradnická a tvůrčí zkušenost se odrazily v kvalitě této knihy a s malými výhradami ji lze doporučit začátečníkům i dnes.

03.04.2017

Blábol a jiné příběhy Blábol a jiné příběhy Neal Asher

Je mi líto, ale jakožto takřka fanatický Asherův fanoušek musím vyjádřit své zklamání. Povídky v tomto sborníky jsou pouhými krátkými příběhy ze světa řádu, bez zajímavé pointy, jakoby Asher na omezeném prostoru nebyl schopen vystavět silný a strhující příběh. Navíc je mi spousta skutečností z povídek známa z jiných Asherových knih. Jsem zklamán.

22.02.2017 2 z 5

Rozmnožování okrasných stromů a keřů Rozmnožování okrasných stromů a keřů Vilém Walter

Snad nejlepší kniha na dané téma, která u nás kdy vyšla. Vilém Walter byl a stále je legendou v oboru.

11.10.2016 5 z 5

Musicophilia Musicophilia Oliver Sacks

Jediná kniha, ve které se dozvíte něco o tom, jaký a proč vůbec má něco takového, z evolučního hlediska bezvýznamného, jako hudba, vliv na člověka.

16.09.2016 5 z 5

Technik Technik Neal Asher

Jsem nekritickým Asherovým fanouškem a tak volám: jen houšť a větší kapky!

08.07.2016 4 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Knihu jsem nečetl, pouze ukázku vloženou do časopisu a již teď tuším, že jde o kýč jak bič.

12.04.2016