gmc84 gmc84 komentáře u knih

Infernina touha Infernina touha Simona Součková

Knihu jsem dostala jako dárek a udělala mi velkou radost. Vzápětí jsem totiž zjistila, že se jedná o povídkovou sbírku na neobvyklé téma, a to mě zaujalo. Povídky jsou krátké a místy mírně "ostré", ale právě tento fakt je podle mne činí bohatými. Stručnost autorky navádí čtenáře k úvahám nad různými tématy a také k tomu, aby si k jednotlivým příběhům něco domyslel. Předpokládám, že to bylo autorčiným záměrem, a tím si mne získala na svou stranu. Mám ráda knihy, které vybízí čtenáře k tomu, aby využil svou fantazii a představivost. Dávám pět hvězdiček a vůbec mi nevadí, že je kniha špatně vyhotovená, jak zmiňují komentáře níže. Vždyť to má skromný náklad sto kusů, což nejspíš posloužilo hlavně k radosti autorky, její rodiny a drobnou hrstku příznivců ( včetně mne). I kdyby to bylo kdovíjak špatné, určitě to nemůže poškodit náš bohatý knižní trh. Moje teta vždy říkala, že každé zboží má svého zákazníka. Já bych si dovolila zakončit svůj komentář něčím podobným : "Každá kniha má svého čtenáře!" Někomu se prostě líbí a někomu ne. Mě se tato kniha líbila :)

03.07.2020 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opět skvěle čtivě napsané! Bohužel, pro mne nejslabší příběh s Martinem Servazem.

08.03.2018 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Miluju severské thrillery a detektivky a na základě kladných ohlasů jsem se do Sněhuláka začetla s velkým očekáváním. Pro mne to bylo velké zklamání.
Třetí hvězdička je s bídou za posledních 150 stran.

02.02.2018 3 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Skvělé ilustrace i příběh.

22.09.2017 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Celkem nuda :(

01.09.2017 3 z 5

To To Stephen King

Bohužel jsem nedočetla. Strašně zdlouhavé a chvílemi nudné. Třeba se k ní někdy vrátím.

29.07.2017 2 z 5

Nerozžatá lampa Nerozžatá lampa Radclyffe Hall (p)

Více se mi líbila Studna osamění, ale ani tady mě spisovatelka nezklamala.

29.07.2017 5 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

moje srdcová záležitost

31.03.2016 5 z 5

Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka Pohřbení ve snu – Deset a jedna japonská detektivka * antologie

miluju příběhy s nečekaným koncem

28.01.2016 5 z 5