GeriReince GeriReince komentáře u knih

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Po štyroch rokoch od prečítania celej ságy môžem skonštatovať, že nesúhlasím s názormi ohľadom rapídneho zhoršenia oproti predchádzajúcim dielom. Pre mňa bol jednoznačne najsilnejší piaty a šiesty, ale to neznamená, že zvyšok poznateľne zaostáva. Dej bol síce o niečo rozvláčenejší ako jeho predchodcovia, avšak Sapkowski je ozajstným pánom pera s dvoma obrovskými P a bravúrne zvládol vykorčuľovať aj zo zamotaných situácií. Musím sa priznať, že knihu som čítala neuveriteľne dlho. Jedným dychom som prišla asi do troch štvrtín knihy kedy som si uvedomila, že táto úžasná séria končí a knihu som odmietala dočítať. Keď na to prišlo, moje pocity boli zmiešané. Na jednej strane bolo obrovské nadšenie z perfektného ukončenia Zaklínača, na druhej pocit prázdna, ako keby zo mňa niečo odišlo. Pre mňa jednoznačne neprekonateľná séria kníh od legendy fantasy žánru! :-)

05.04.2016 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Na túto knihu som sa ako veľký fanúšik všetkého zaklínačského tešila ako malé dieťa na Vianoce. Mala svoju iskru, to nepochybne, ale niečo mi tam chýbalo. Dlhšiu dobu som nevedela s presnosťou určiť, o čo šlo, ale nakoniec to asi bude tá pravá "temnejšia" atmosféra, ktorá je v predchádzajúcich dieloch jednoznačne prítomná. Mala som pocit, akoby sa pán autor po tých rokoch prebudil a zabudol, čo robilo pravé zaklínačské prostredie jedinečným. V skratke - prišlo mi to ako čisto taktický krok. Zaklínač zažíva obdobie rozkvetu ako nikdy, všade je o ňom počuť, proste fičí, tak si teda napíšeme novú knihu, lebo je isté, že sa bude predávať. Žiaľ, s kvalitou je táto kniha nižšie ako jej predchodcovia.

03.04.2016 3 z 5

Drakoniánská čest Drakoniánská čest Margaret Weis

Ak si odmyslím neuveriteľne otravnú hlavnú ženskú hrdinku-drakoniánku, tak je to vcelku slušne napísaná kniha :-)

05.08.2015 3 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Po mnohých pozitívnych ohlasoch sa mi dostalo pod ruku toto dielo. Nevedela som čo čakať, nakoľko od prechválenej knihy chcem až príliš veľa a obvykle to skončí sklamaním. A ona nesklamala. Mala som nadpriemerné požiadavky a oni sa skutočne naplnili. Musím uznať, kniha sa v dejovej línii príliš nehýbe, ale je tak neuveriteľne pútavo napísaná, že som si tento fakt uvedomila až po dočítaní 650 strán knihy :-) Za mňa rozhodne doporučujem :-)

05.08.2015 5 z 5

Štvanice Štvanice Antonio Martín Morales

Takže čo k tejto knihe v jednej vete... nič prevratné a zo štýlu tohto pána som mala pocit, že to písal násťročný tínedžer...

14.07.2015 2 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Kniha bola po predchádzajúcich dvoch obrovské sklamanie a vyvracia všetko, čo sa mi páčilo na tých prvých. Príbeh bol nuda. N-U-D-A. Takmer celý dej sa točil okolo ničoho. Neuveriteľne mi išla na nervy dejová línia s Rojerom, ktorý bol 20x za knihu rád, že má voľné gate, s Arlenom Sedlákom, ktorý už nie je žiaden odťažitý samotár a má rád všetkých naokolo i Rennou a Ineverou, ktorých úseky sú rozvláčené a opäť o ničom. Možno nie je fér, že hodnotím knihu, ktorú ešte nemám prečítanú celú, ale to, že sa asi pol roka neviem prehrýzť cez posledných 100 strán z môjho pohľadu hovorí minimálne o tom, že ma tretia kniha Démonckého cyklu príliš neoslovila a nemám chuť ju ani dočítať celú. Stále som verila, že príde nejaký zlom a ja sa opäť ponorím do čítania. Žiaľ, nestalo sa :-)

03.01.2015 2 z 5