Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Vůně inkoustu Vůně inkoustu Sam Xabyssus (p)

Knížku mi doporučila má dcera, stejně jako první díl tohoto příběhu. Příběh pěkný, jen trochu předvídatelný. Bylo to pěkné prázdninové čtení.

15.07.2023 5 z 5

Hra s tajemstvím Hra s tajemstvím Naomi Wood

Těžce se mi kniha četla. Snažila jsem se napojit na postavy a jejich osudy. Hlavně na Paula a jeho myšlenkové pochody. Líbilo se mi prostředí Bauhausu a život v Německu před válkou, to myslím bylo skvěle popsané, jako by okrajově, ale spíš tak jak to vnímali obyčejní lidé.

25.06.2023 4 z 5

Akce Kámen Akce Kámen Michal Kocián

Skvělé zpracování celé knihy. Akce Kámen ve mně vyvolává hrůzu ze situace a lítost nad lidmi, kteří šli za lepším životem a byli podvedeni. Děkuji za perfektní zpracování a zabývání se dějinami, které jsou stále zvednutým ukazováčkem.

26.04.2023 5 z 5

Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Dan Černý

Pro děti školou povinné, skvělé shrnutí co se dělo v naší nedaleké minulosti. I já jsem si opět ucelila myšlenky.

07.02.2023 5 z 5

Cvičení pro hyperaktivní děti Cvičení pro hyperaktivní děti Marie Zemánková

Skvělé pro moji praxi

14.01.2023 5 z 5

Tichá síla: Tajné přednosti introvertních dětí Tichá síla: Tajné přednosti introvertních dětí Susan Cain

Skvělé si přečíst, jen mám pocit, že se hodně věcí opakovalo a jen to bylo dáno do různých situací. Nevadí, kniha určená primárně dětem a hlavně mládeži, která nejistotou co se s nimi děje, může trpět.

12.11.2022 4 z 5

Skautská pátrání po tom, jak u nás vládli komunisté Skautská pátrání po tom, jak u nás vládli komunisté Michal Klíma

Je to důležité shrnutí a mě se líbilo. Jedná se o jednoduchou formu vyprávění o komunismu u nás. Primárně určené pro děti, ale myslím, že jim se takové texty špatně čtou. Za pomoci rodičů, skautskych vedoucích by to asi šlo.

02.04.2022 4 z 5

Safíroví ledňáčci a Glutaman Safíroví ledňáčci a Glutaman Bogdan Trojak

Jsem nadšená. I dnes lze napsat knížku pro děti, tedy takovou, která dnešní děti bude bavit a současně bude současná. Byl v ní humor, napětí, přátelství a poselství. Spolu s celkovým vzhledem knihy je to opravdu čtenářský zážitek.

29.12.2021 5 z 5

Začít spolu Začít spolu Juliana Gardošová

Skvělý materiál, pro všechny učitele nebo lektory, kteří se chtějí věnovat systému ZAČÍT SPOLU.

22.10.2021 5 z 5

Moje jóga na každý den Moje jóga na každý den Maurizio Morelli

Děkuji za propojení dnů a ásán. Je fajn se něčeho držet.

01.05.2021 4 z 5

Odvaha je volba Odvaha je volba Marek Steininger

Krásná práce. Jsem hrdá na to, že jsem byla ve svém mládí skautkou. Tento komiks a jeho zpracování mě vrátilo zpět a zase mi to připomnělo, že je fajn být součástí.

13.02.2021 5 z 5

Naděje a zklamání - Pražské jaro 1968 Naděje a zklamání - Pražské jaro 1968 Jiří Vančura

Jsem generace, která tento historicky důležitý rok nezažila, ale stále trvá, že je pro mě důležitý a zajímám se o dějiny naší krásné země. Detailně popsaný rok 1968 je pro mě rozluštěním spousty informací o kterých jsem nevěděla a vlastně zapadli mi do dějové linky, takže jsem velmi ráda, že jsem tuto knihu u své babičky našla jako poklad.

23.01.2021 4 z 5

Nejpomalejší kniha na světě Nejpomalejší kniha na světě April Pulley Sayre

Moc hezky zpracovaná kniha pro malé zvědavce.

03.01.2021 5 z 5

Václav Havel 1936–2011 Václav Havel 1936–2011 František Emmert

Nejde mi napsat jak moc si Václava Havla vážím a proto hledám každé informace o něm, jeho životě a jeho slovech a myšlenkách.

04.12.2020 5 z 5

Matky dělají muže Matky dělají muže Cheryl Bernard

Hodnotím jen půlku knihy, kterou jsem přečetla. A ta půlka se skládala převážně z popisu konkrétních případů, ale nějaký vlastní komentář autorek byl minimální.

13.09.2020 3 z 5

Krásná kniha s ještě krásnějším ilustracemi. Krátký text ke každé jednotlivé ženě je přesně dostačující pro dětské čtenáře. Koupila jsem dceři a jsem ráda, že jsem si knihu také přečetla.

10.07.2020 5 z 5

Jóga nejen pro děti Jóga nejen pro děti Marcela Zikešová

Perfektní kniha s hezky zpracovanou prací průvodce pro jógu s dětmi. Musím si pořídit do své knihovničky.

09.06.2020 5 z 5

Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem Roman Pešek

Nedočteno, ale ne, že by byla špatná. Jen jsem očekávala materiál z kterého mohu čerpat do své praxe pedagoga, ale je to vážně hlavně pro rodiče, kteří doma mají Aspíky.

09.06.2020 3 z 5

Velká kniha čůrání Velká kniha čůrání Jakub Plachý

Velmi vtipně zpracované téma, které děti ve školce neomrzí. Skvěle zpracované graficky.

03.06.2020 5 z 5

Jak vychovávat děti podle hvězd Jak vychovávat děti podle hvězd Marie Svobodová

Vnímám, že to jak jsme se narodili je nezměnitelné. Ale je tu spoustu dalších faktorů, které tvoří naší osobnost.

18.05.2020 4 z 5