foxi_ii foxi_ii komentáře u knih

Žijme lagom - Inspirujte se švédským životním stylem Žijme lagom - Inspirujte se švédským životním stylem Anna Brones

Dlouho jsem nevěděla co si o knize myslet. Líbí se mi nebo ne?
Ale nakonec přece jen něco.
Do této knihy jsem se nadšeně pustila, protože jsem si ji představovala podobně napsanou jako Hygge, které mi vyhovovalo. Bohužel jsem se ale trochu mýlila.
Kniha má sice krásné fotografie a dozvíte se, jaký má slovo LAGOM význam. Ale podle mě by mohla být kniha tak o půlku kratší. Autorka zbytečně vyplňuje kapitoly textem, který je někdy (pro mě) tak únavně zdlouhavý, že už ani nevím o čem čtu, když teda neotočím na desky knihy, kde je název (haha humor).
Věřím, že někomu bude vyhovovat. Já bych raději našla na stejné téma jinou knihu. Pokud je tu někdo, kdo mi může nějakou doporučit, napište. Děkuji předem :)

04.06.2019 2 z 5

Mariina závěť Mariina závěť Colm Tóibín

Tato kniha patří jako jediná na můj seznam nedočtených knih. Je tomu už pár let, teď když mi táhne.. no na vyšší věk, třeba by mě uspokojila. To se nejspíš nedozvím, protože jsem ji poslala dál.

04.06.2019 1 z 5

Kůzlátka Kůzlátka Mária Rázusová-Martáková

Kniha je krásně barevná a co nejvíc cením, jsou tvrdší listy. Protože ty přežili i útok zaujatého dítka :)
Díky tomu jak je kniha napsaná, tedy obsahuje i písničky a citoslovce zaujme i ty nejmenší. Ti větší se pak u knihy určitě i zasmějí.

04.06.2019 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Během čtení této knížky mi doopravdy byla zima.
Je neuvěřitelné, jak dobře je kniha napsaná. Nejen, že se čte ohromně rychle a ani nevnímáte, že máte 50 stran za s sebou, ale autorka knihu napsala tak poutavě, že se dokážete vcítit jak do místa, kde se vše odehrává, tak do postav, které v příběhu poznáte.
Z knihy jsem opravdu nadšená a všem kdo milují pochmurné severské krajiny a nevadí jim být díky příběhu chvíli v chladu, doporučuji přečíst.
Pusťte se do ní, stojí vážně za to!!
(příběh je podle skutečné události)

27.07.2017 5 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Tady jsem zjistila, že jsem opravdu hodně rozmlsaná moderní češtinou!
Do knihy jsem se nemohla začíst, opravdu těžko se mi orientovalo v ději. Když jsem se do ní položila a dočetla během hodinové jízdy autobusem, zírala jsem na to, jak mě nakonec kniha pohltila.
Toto čtivo opravdu není pro každého, ale já jsem ráda, že jsem to zvládla a mám ji mezi přečtenými.
Zkuste se přelouskat přes první stránky, najděte si klidné odpoledne a uvidíte, třeba vás taky dostane.

08.05.2017 3 z 5