Mariina závěť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mariin příběh, jak jej nevypráví Bible: Dlouhé roky po Kristově smrti na kříži nechce Ježíšova matka o svatosti svého syna nic slyšet. Vůči jeho zázrakům je skeptická a bolest z jeho ztráty dosud nepřekonala. Pak se rozhodne vyprávět svou vlastní verzi o Kristově utrpení – o svém osobním smutku, scházející zbožnosti a svérázu. Je to příběh ženy, která nechce chápat, proč se od ní syn odvrátil, a která nevěří v křesťanského Boha. Skrze její oči otevírá Tóibín zcela nový pohled na křesťanství a vytváří netušeně lidský portrét Marie coby ikony....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237082/big_mariina-zavet-wfC-237082.jpg 3.558
Žánr:
Literatura světová, Novely, Náboženství

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

The Testament of Mary, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Mariina závěť

Šárka_D
19.11.2019

Strašně špatně se mi to četlo, bylo to nesmírně depresivní, bolestivé, některé popisy ve mně vyvolávaly vysloveně nepříjemné pocity. Co jiného ale čekat od příběhu nejslavnější matky světa. Bezpochyby dobře napsaná kniha, jen už bych si ji znovu nevybrala.

Liduka
13.10.2019

Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě a musím souhlasit s většinou čtenářů, že bylo těžké jí číst. Nicméně jsem ráda, že jsem zase přečetla něco jiného. Bylo zajímavé nahlédnout do myšlenek Mariem které jí provázely během jejích nejhorších dní.


Booky84
27.08.2019

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a musím se přiznat, že se mi nečetla úplně lehce. Nakonec jsem ale ráda, že jsem si přečetla zase něco jiného, než co obvykle čtu.

foxi_ii
04.06.2019

Tato kniha patří jako jediná na můj seznam nedočtených knih. Je tomu už pár let, teď když mi táhne.. no na vyšší věk, třeba by mě uspokojila. To se nejspíš nedozvím, protože jsem ji poslala dál.

Hana62
04.03.2019

Opravdu hodně provokativní. Ale Marie matka je mi bližší, než Panna Marie Bohorodička. Dost jsem u toho přemýšlela, vracela se, některé odstavce četla i čtyřikrát. Stojí za to knížku přečíst.

Lucajda111
19.02.2019

Nic moc.

syskas
13.02.2019

Patrím k tým, ktorým táto kniha nič nepovedala, nič nedala. Nič nové, nič zaujímavé. A naozaj neutším, za čo dostala cenu...

milamarus
18.09.2018

Vskutku fantastické a provokativní. A přemýšlím-li, co mi Marie touto závětí odkázala, řekla bych, že je to výjimečnost. Výjimečnost, kterou jsem cítila, když jsem se do ní začetla. A číst tuto knihu znamenalo, být pro danou chvíli jedinou, kdo Marii poslouchá, jedinou, ke komu mluví a před kterou vzpomíná…, a taky uvědomovat si to, vážit si toho, neodmítat to a neptat se, jestli jsem ta správná posluchačka, protože tady nešlo o to, co říká, ale že to říká, že to říká mě….

----------------------------------
CITÁT:
Tolik se vzdálil dítěti, které jsem si pamatovala, nebo chlapci, který byl podle všeho nejspokojenější, když jsem k němu zašla ráno, na samém počátku dne, a něco mu povídala. Tehdy byl krásný a křehký a spoustu toho potřeboval. Nyní na něm křehkého nebylo nic, vystavoval na odiv mužnost, byl naprosto sebevědomý a jen zářil, ano zářil, jako září světlo, takže jsme si v těch hodinách nemohli o ničem povídat, protože by to bylo jako promlouvat ke hvězdám nebo k úplňku.(…) – str. 64

1