FMMMM FMMMM komentáře u knih

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Pro někoho moc, pro někoho málo. Když vezmu, že v době kdy byla kniha napsána se lidé s dobrým postavením velice nudili, tak je to na tu dobu vlastně normální. Začínajícím experimentátorům mohu knihu vřele doporučit.

04.05.2015 5 z 5

Velká encyklopedia - Basketbal Velká encyklopedia - Basketbal Ron Smith

Jedna z mála, knih o NBA, která vyšla u nás. Zakoupení v roce vydání, se rovnalo mít v ruce "Svatý grál". I dnes má fanouškům zámořského basketu stále o říct.

30.04.2015 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Ne, ne, ne, ani po několika letech jsem se nepřinutil dočíst povídky dokonce... Styl psaní a obsah mi opravdu nikdy nesedne. Proč je tato knih povinnou četbou je mi do dnes záhadou.

30.04.2015 1 z 5

1000 divů světa 1000 divů světa Friedemann Bedürftig

Zajímavosti v knize určitě jsou, ale velké zklamání je z neaktuálních fotografií a částečně i popisu některých míst. Za ty peníze bych přemýšlel o jiném výběru.

30.04.2015 2 z 5

Velká čínská zeď - Vzestupy a pády Čínské říše, období 1000 př. n. l. - 2000 n. l. Velká čínská zeď - Vzestupy a pády Čínské říše, období 1000 př. n. l. - 2000 n. l. Julia Lovell

Všeobecné poznatky o čínské historii. Určitě jsou lepší, podrobnější a zajímavější knihy zaměřené na určitá období.

30.04.2015 2 z 5

Lexikon zajímavých zbytečností Lexikon zajímavých zbytečností Michal Ptáček

Název knihy mluví za vše, občas překvapí jaké "zbytečnosti" se vedou v evidenci, statistikách a podobně.

30.04.2015 3 z 5

Detektivní agentura Půlměsíc Detektivní agentura Půlměsíc Eoin Colfer

Nic jiného jsem od autora nečetl a u knihy jsem se docela nasmál.

30.04.2015 4 z 5

Poslední světlo Poslední světlo Alex Scarrow

Napínavé a zajímavé čtení od začátku. Jaké by to asi bylo, kdyby... Až na nelogické chování některých jedinců, je kniha skvělá. Docela mě to chytlo, ale co musím vytknout, hrozné chyby v překladu, textu a stavbě vět. Kdyby jsem knihu nedostal darem, po 30 stranách by skončila zpět v knihkupectví, viz ceny v knihkupectví... Nevím jak paní Pospíšilová překládá ostatní knihy, ale pokud máte možnost, přečtěte si to raději v originále.

29.04.2015 4 z 5

Pod křížem Pod křížem Stevan Jakov Jakovljevič

Pokud někoho zajímá částečná historie Srbů po atentátu v Sarajevu doporučuji přečíst celé vydání, které bylo vydáno také jako Srbská trilogie. Knižní styl je velice podobný světoznámé klasice http://www.databazeknih.cz/knihy/na-zapadni-fronte-klid-250

29.04.2015 4 z 5