Felsenberg Felsenberg komentáře u knih

Speciální síly v akci Speciální síly v akci Alexander Stilwell

Kniha o speciálních jednotkách z doby, kdy si Američané a Britové mysleli, že osvobodí svět.

24.11.2018 3 z 5

Kronika Českých zemí Kronika Českých zemí kolektiv autorů

Spousta českých informací. Dovedu si představit přehlednější a zajímavější zpracování.

25.10.2018 4 z 5

Rostliny Rostliny Janet Marinelli

Krásný barevný svět rostlin.

11.08.2018 4 z 5

Člověk Člověk Robert Winston

Krásná a pestrá kniha.

26.05.2018 4 z 5

Poltava Poltava Alexandr Sergejevič Puškin

Krásný a dramatický Puškinův veršovaný příběh z Rusi.

16.01.2018 4 z 5

Síla jednoduchosti Síla jednoduchosti Leo Babauta

Krátké, výstižné. O minimalismu a jeho změně člověka k lepšímu. Život může být jednoduchý a krásný.

24.02.2017 5 z 5

52 kroků ke změně 52 kroků ke změně Leo Babauta

Skvělá kniha. 52 kroků, každý jednou týdně ke změně k lepšímu. Pan Babauta mi mluví z duše. I já tak postupuji.

24.02.2017 5 z 5

Legie, můj život - Od vojína k veliteli praporu Legie, můj život - Od vojína k veliteli praporu Pavel Knihař

Pozoruhodný život Pavla Knihaře, charakterního Čecha, který jako mladý bojoval proti komunistické totalitě a v řadách Cizinecké legie prošel peklem Indočíny a boji v Alžírsku. Charakter a čest pana Knihaře je inspirující a boje v Indočíně neuvěřitelně krvavé. Má mou úctu.

09.03.2016 4 z 5

Tipy a triky pro zlobivé holky Tipy a triky pro zlobivé holky Ute Ehrhardt

Pár myšlenek dobrých. Ale jinak vyrábí z hodných holek arogantní bestie, které jdou přes mrtvoly a likvidují vztahy a přátelské vztahy mezi lidmy.

27.02.2016 1 z 5

Čeští hoši, vpřed! Čeští hoši, vpřed! Karel Severa

Úžasná kniha. Kniha plná motivace, energie a dobra. Tuto knihu by si měl přečíst každý chlapec nebo dívka, kteří chtějí prožít smysluplný a prospěšný život. Ve slovech Karla Severy je cítit duch, energie, dobro, láska k okolí, k vlasti a obdiv k českým velikánům, kteří dobyli svět. Jeho myšlenky v dnešním světě a v Česku zejména tolik chybí! Čeští hoši vpřed!

17.02.2016 5 z 5

Dlouhá noc v Démonii Dlouhá noc v Démonii Craig Shaw Gardner

Vtipná trilogie, místy jednoduchá až infantilní, ale jinak příjemné a zábavné.

10.02.2016 3 z 5

S alergií na magii S alergií na magii Craig Shaw Gardner

Docela jednoduché a docela vtipné :-)

10.02.2016 3 z 5

Johnny a bomba Johnny a bomba Terry Pratchett

Pro mě asi nejslabší Terryho dílo. Pro mě moc časově zmatené a nevýrazné. I když pár hezkých myšlenek tam je. Jinak klasické cestování v čase, které ničím nepřekvapí. Pro astrofyziky povinnost. Nedej bože, že by to pro někoho byla první knížka od Terryho. Nepochutnal jsem si.

04.02.2016 2 z 5

Kuře Napipi a jeho přátelé Kuře Napipi a jeho přátelé Ondřej Sekora

Já jsem z knihy zas tak nadšený nebyl. Ostatní knihy pana Sekory jsou skvělé, tahle pro mne žádná sláva.

05.07.2015 3 z 5

Vítězové nikdy nepodvádějí Vítězové nikdy nepodvádějí Jon M. Huntsman

Zajímavá kniha o tom, jak se morálně prosadit v byzbysu a hlavně být dobrým člověkem a požehnáním pro své okolí.

26.05.2015 3 z 5

Jiřík Borkovec ze Zálezla Jiřík Borkovec ze Zálezla Jan Wenig

Relativně zajímavá, ale hlavně milá a lehce dramatická dětská kniha. Jako Jiří jsem s Jiříkem obvzlášť cítil :-)

27.12.2014 3 z 5

Ve službách Jiříka krále Ve službách Jiříka krále Václav Šašek z Bířkova

Deníky dvou středověkých poselstev. První deník panoše Jaroslava je psán starší češtinou a proto méně srozumitelný. Je to taková předehra k mnohem rozsáhlejšímu a barvitějšímu deníku Václava Šaška. Deník je velmi zajímavý, jak popisuje neuvěřitelnou cestu poselstva pana Lva z Rožmitálu kolem západní a jižní Evropy, včetně Anglie. Byla to neuvěřitelně náročná nebezpečná cesta. Jiné národy vyplouvaly objevovat krajiny za mořem, náš národ objel většinu známé Evropy a ve jménu Jiříka krále se snažil sjednotit a usmířit Evropu. Obdivuhodné.

21.12.2014 3 z 5

Pohlednice z Benátek Pohlednice z Benátek Miroslav Horníček

Krásné fotografie a skvělý text pana Horníčka spolu s citáty z jiných knih světových autorů o Benátkách.

07.11.2014 3 z 5

Jiříkovo vidění a jiné příběhy Jiříkovo vidění a jiné příběhy Vladimír Kovářík

Krásné divadelní hry mistra Tyla převyprávěné panem Kovaříkem. Doporučuji pro děti a slabší divadelní čtenáře. Opravdový divadelní gurmán si vychutná pravou divadelní hru na prknech nebo na papíře. Dobrou chuť!

26.10.2014 2 z 5

Jiříkovo vidění Jiříkovo vidění Josef Kajetán Tyl

Nevím jak Jiřík, ale já jako také Jiřík, bych si z té podivuhodné směsice situací a postav vzal úplně jiné ponaučení a moc chuti dřít na poli do nevidím do nevidím by mi to nepřidalo :-) Ale jinak docela zábavná taškařice. Doporučil bych spíš jako u všech divadelních her vidět jí na prknech, jež znamenají svět.

22.10.2014 3 z 5