Dlouhá noc v Démonii

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí kniha trilogie Ebenezum. "Marný je odpor, marné je se vzpouzet, teď celičká Vušta už nám patří pouze!" Takto promluvil strašlivý rýmující démon, Guxx Unfufadu, když spolu se svými pekelnými pohůnky uchvátil město tisíce zakázaných rozkoší a stáhl ho dolů do svého podzemního panství. Vušta je ztracená! Ztracená je i velká vuštská akademie kouzel a magie! A s nimi zmizela i poslední naděje mocného čaroděje Ebenezuma, že bude vyléčen za své alergie na magii. Situaci může zachránit jen hrdina, který by měl odvahu postavit se Guxxovu hněvu a vyrvat slavné město z jeho nečistých drápů. Někdo statečný. Někdo silný. Někdo spolehlivý. A tak Wuntvorovi, čarodějovu nešťastnému pomocníkovi, nezbude než připravit se na cestu do míst, kam noha smrtelníka dosud nevkročila, přímo do chřtánu (a drápů) nebezpečí - vyzbrojen pouze kouzelným mečem, kouzelným rohem, kouzelným kloboukem a armádou věrných fretek......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15692/dlouha-noc-v-demonii-15692.jpg 3.742
Série:

Ebenezum 3.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Polaris
Originální název:

A Night in the Netherhells, 1987


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dlouhá noc v Démonii

RemiBlack
22.03.2020

2020/15
A jsme ve finále. Guxx je v plné síle a rýmuje, co mu jeho nebásnické síly stačí. Ve třech čtvrtinách knihy to dokonce (!) vypadá, že bychom se mohly taky podívat do Vušty. Z naší různorodé skupinky je tým, který nezaskočí snad ani celá Démonie, Hrůzní Exekutoři, Guxx a sliz-o-ráma dohromady.
Taky se konečně na většinu knihy zbavíme Alei (měl to být pokus o milostný trojúhelník, nebo jak? Ale nakonec to dopadlo dobře, tak to necháme být), na druhou stranu zase nafasujeme nejotravnější meč, jaký kdy v Démonii viděli. Člověk nemůže mít všechno.
Tenhle díl je docela jízda. Distributor smrti (to je, lidi, tak skvělá postava) se mihne taky, a co teprve ty fretky! Ty jsou úžasné. I ten konec se mi celkově líbil.
Odpočinková, nenáročná, ne úplně duchaplná, ale zábavná trilogie. 3,5*

Felsenberg
10.02.2016

Vtipná trilogie, místy jednoduchá až infantilní, ale jinak příjemné a zábavné.