Felidae Felidae komentáře u knih

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Naprosto skvělá kniha - úžasný příběh, skvostný jazyk, emoce, které jsou skutečné a pravdivé.

28.02.2018 5 z 5

Karel Čapek v slzách a věčnosti Karel Čapek v slzách a věčnosti Michaela Košťálová

Celkem zbytečná kniha. Jedná se pouze kompilát vzpomínek na K.Čapka, slohová úroveň na nízké příčce, plno chyb, vlastní autorčin přínos, že se Čapek na rodil v Kozorohu ?! Pokud chcete opravdu kvalitní Čapkovu biografii, přečtěte si knihy paní Marie Šulcové.

05.02.2018 2 z 5

Hra o kosti Hra o kosti Elżbieta Cherezińska

Skvěle napsaný historický román, který mohu doporučit všem, kteří od historického románu očekávají v prvé řadě fakta, která jsou umně zabalena do příběhu. Nepochopila jsem podtitul odkazující k historickému thrilleru - román takové obezličky nepotřebuje a kdo hledá podprůměrný detektivní příběh v historických kulisách, tak ten bude zklamán.

02.01.2018 5 z 5

Byzanc : dějiny - společnost - kultura Byzanc : dějiny - společnost - kultura Andreas Külzer

Skvěle napsaná odborná publikace. Čtivá, stručná,obsahuje zajímavosti, přesto se vejde do necelých 200 stran.

27.09.2017 5 z 5

Záhada zlatodolu Záhada zlatodolu Zuzana Koubková

Skvěle napsaná historická detektivka - historické reálie jsou věrné, zvláště co se týká způsobu středověkého dolování, čtivé, napínavé a bonbonek navíc - oživení postavy Petra Ptáčka za Zločinu na Zlenicích hradě, zkrátka všech pět hvězdiček.

28.08.2017 5 z 5

Hodiny francouzštiny Hodiny francouzštiny Valentin Rasputin

Bonbonek - pár stránek, ale neuvěřitelně krásně lidských. Drsnost Sibiře promíchaná s poetikou dítěte.

14.08.2017 5 z 5

Krev nebe Krev nebe Piotr Rawicz

O holokaustu bylo napsáno mnohé, nikdy nebude vše.... Tahle kniha se vymyká - nejde ani o beletrii, ani vzpomínky, ani odbornou publikaci. Básník nevzpomíná, nechává vzpomínky působit na svou duši a ta vypráví. Vypráví neobyčejně lyricky, krutě a přitom ohromně čtivě. Doporučuji

26.07.2017 5 z 5

Vražda arcivévody: Sarajevo 1914 a příběh lásky, který změnil svět Vražda arcivévody: Sarajevo 1914 a příběh lásky, který změnil svět Greg King

Autoři neustále opakují, jak je vrhán na následníka trůnu a jeho rodinu negativní pohled, který není historicky podložen. Bohužel autoři dělají to samé - nekritický obdiv, vše je v pořádku, když ne, tak se údaj bagatelizuje nebo rovnou vynechá a samozřejmě historicky nepodloží.....

16.06.2017 3 z 5

Co se týká historických kulis, opět víc než dobrý standard, bohužel vlastní osudy rodiny Prokopů jsou tak trochu ploché, na jedno brdo....

12.06.2017 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Skvěle napsaný silný příběh čtyř generací svobodných matek a jejich dcer, stíhaných tehdejší morálkou a dějinami naší země. Literární skvost a událost letošního roku.

25.03.2017 5 z 5