Fcelicka_maja Fcelicka_maja komentáře u knih

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Celá kniha byla prosáklá gay citem zleva doprava, nic proti. K "obyčejnému" sci-fi horor příběhu mi to pořád nějak nesedělo a hlavně přišlo zbytečné. Nedalo mi to a přečetla si o autorovi. Aha. Henry byl zajímavá postava a svými jemnými psychopatickými pobídkami dovedla pro svoje pobavení zviklat kdekoho, případně v hrdinovi probudit jeho pravou sociopatickou osobnost. Takže v celé té zvrhlosti bylo možno sledovat cosi přitažlivého.

11.03.2020 3 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Call boy a jeho příběhy. S kdejakou, kdejak. Žádné detailní popisy.

11.03.2020 3 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Do děje jsem se celkem vžila, hlavní hrdinka byla hezky vykreslená, pochopitelná. Hezký popis silného citu, který nedovedla ovládnout i "charaktery" protřelých milenců a milujícího manžela. Situace byly silné a jen lehce křečovité. :)

11.03.2020 5 z 5

Manon Lescautová Manon Lescautová Abbé Prévost (p)

Po Miláčkovi, Paní Bovaryové a Wertherovi mi další lkaní připadalo neúnosné. Příběh dvou psychicky labilních jedinců, kde nad odpornou povahou hlavní hrdinky triumfoval hlavní hrdina povahou ještě odpornější a na celé knížce bylo vtipné jen to, že to vydávali za lásku. Spojilo je jen, když si oba lhali do kapsy. Gradování knihy spočívalo v opakování situací stále dokola (podobná situace nastala aspoň 4x), což bylo hysterické, zbytečné a nudné. Charktery postav byly zřejmé už po první kapitole a už tam klidně mohl přijít konec a o nic bychom tím nepřišli.

11.03.2020 odpad!

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Když kniha přijde v pravý čas, přehlédne člověk rád i nějaký patos a nechá ji k sobě proniknout tak hluboko, jak si to jen ona sama dovolí. Však která z nás by v dnešní tvrdé době nechtěla být Lotta?

11.03.2020 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Autor asi nenáviděl nějakou selku v okolí, nebo obecně tyto typy žen, protože celým dílem prosakuje popis ženy, ze kterého cítím syrový odpor. Často jsem při čtení až musela zakoulet očima, jak se v tom pisatel vyžíval a přeháněl (situace s prasaty na statku a podobně). Navíc byl morálně i jinak silné ženě přidělen hrozný osud, který jakoby si díky svému vzezření zasloužila. Kniha mne nenadchla. Děj nebyl nijak zvlášť nápaditý. Hrdince jsem držela pěsti a jen díky tomu četla do konce. Neumím si představit v hlavní roli křehkou Janžurovou. Bylo to chmurné dílko.

11.03.2020 2 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

jedna z nejhorších a nejnudnějších knih, jakou jsem četla. Do ruky se mi dostala, když jsem byla dívenka a fakt mi přišlo nechutné, že se velmi mladí chlapci seznamují se světem skrz pohlavní choroby. Bleh.

11.03.2020 odpad!