fanciulla fanciulla komentáře u knih

Duch lásky Duch lásky Daphne du Maurier

Moja prvá kniha od Daphne du Maurier. Pekná rodinná história, dobre sa čítala, ale je to také ľahké čítanie, nijak zvlášť ma to nenadchlo, za pár mesiacov si ju nebudem pamätať.

02.12.2012

Všechny duše Všechny duše Javier Marías

Kniha zoznamuje s prostredím Oxfordu, hlavný hrdina prežíva "úžitkový" milostný vzťah a odhalí jednu záhadu tragickej lásky. Dobre sa mi čítala, ak budem mať príležitosť určite si prečítam ďalšie.

16.11.2012 3 z 5

Příště Příště Marc Levy

Tak opakované narodenie sa na tento svet je téma, ktorá je v móde, nemôžem sa zbaviť dojmu, že kniha je napísaná na efekt, komerčne, aby sa dobre predávala.

24.09.2012 2 z 5

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Prečítala som len prvú časť a odložila. Celý čas som čakala, kedy tie detiská niekto poriadne vytrieska po zadku, ale nedočkala som sa. Mimochodom, odkiaľ sa v americkom prostredí vzali mená ako Eliška a Mikeš? Prečo postavy nemajú anglickú variantu týchto mien, keď majú anglické priezviská? Pôsobí to rušivo a mňa to dráždi.

24.09.2012

Arcibáby aneb Živote, já nechci, abys byl vošklivej! Arcibáby aneb Živote, já nechci, abys byl vošklivej! Marie Kubátová

Prečítala som len prvé dve či tri poviedky a ďalej sa nedalo, autorkin štýl mi vôbec nesedí. Pre mňa neskutočne patetické.

24.09.2012 1 z 5

Čarodějův učedník Čarodějův učedník Tahir Shah

Po prečítaní som mala dojem, že Indovia sú národ posadnutý kúzlami a trikmi, ktoré považujú za skutočnú mágiu, podvodmi všetkého druhu a túžbou po bizarnostiach. Ani trochu som sa nenudila a občas som na musela nahlas smiať, naozaj dobre napísaná kniha. Obálka je zavádzajúca, lebo na nej nie je Ind, ale pravdepodobne nejaký melanézsky šaman.

18.08.2012

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Táto kniha ma nenadchla, je v nej pár scén, kde som sa dobre bavila, ale pred koncom som musela pár strán preskočiť, aby som ju vôbec dočítala. Príbehy sú tam zaujímavé, ale žiadnu z postáv som si neobľúbila, nemá to atmosféru, je to hrozne suché.

18.05.2012

Odlévač zrcadel Odlévač zrcadel Philipp Vandenberg

Dej je zaujímavý, napínavý, vôbec som nerozumela Edite. Je tam niekoľko postáv, ktorých motívy by mohli byť viac objasnené, charaktery viac prepracované.

22.04.2012

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Je to už pár rokov, čo som knihu čítala, vtedy mi konanie a zmýšľanie postáv prišlo také nejaké hysterické, ovládané citmi a vášňami, nerozumové. Nerozumela som mu. Pri porovnaní s anglickou klasickou literatúrou priepastný rozdiel. Nemala som odvahu siahnuť po ďalšej Dostojevského knihe.

31.03.2012