Čarodějův učedník

Čarodějův učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100154/carodejuv-ucednik-100154.jpg 4 13 13

Podnětem k napsání tohoto neotřelého a zábavného cestopisu byla jedna událost, kterou Tahir Shah zažil v dětství. Vyrůstal s rodiči na anglickém venkově a jednou k nim na návštěvu přijel až z daleké Indie strážce hrobu jeho prapradědečka. Tento výjimečný muž mimo jiné ovládal kouzla a předvedl malému Tahirovi, jak se pracuje s iluzemi. Proto se o víc jak dvacet let později autor vydal tohoto kouzelníka hledat a popsal cestu, kterou ušel od počátku studia kouzelnických praktik až po absolutorium náročného kursu u jednoho z nejlepších indických mágů.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , BB art

Sorcerer´s Apprentice , 1998

zolanda1883
27.08.2017 5 z 5

Krásně napsaná kniha, která mě obohatila, co se týče mého názoru na Indii. Moc hezky se četla, člověk nemohl přestat, byl nádherně vtažen do děje.

slumdog
21.08.2016 1 z 5

Z velké části vymyšlený "cestopis". Pokud skutečně chcete něco vědět o Indii, ztratíte čtením této knihy čas.

jaryn
26.04.2015 5 z 5

Kniha je nanejvýš čtivá až strhující, a navíc autor přidal ještě jednu hodnotu, hodnotu fantastického odhalení (ať už se k těm faktům postavíme, jak chceme).

fanciulla
18.08.2012

Po prečítaní som mala dojem, že Indovia sú národ posadnutý kúzlami a trikmi, ktoré považujú za skutočnú mágiu, podvodmi všetkého druhu a túžbou po bizarnostiach. Ani trochu som sa nenudila a občas som na musela nahlas smiať, naozaj dobre napísaná kniha. Obálka je zavádzajúca, lebo na nej nie je Ind, ale pravdepodobne nejaký melanézsky šaman.

Indie čarodějové

Tahir Shah