Čarodějův učedník

Podnětem k napsání tohoto neotřelého a zábavného cestopisu byla jedna událost, kterou Tahir Shah zažil v dětství. Vyrůstal s rodiči na anglickém venkově a jednou k nim na návštěvu přijel až z daleké Indie strážce hrobu jeho prapradědečka. Tento výjimečný muž mimo jiné ovládal kouzla a předvedl malému Tahirovi, jak se pracuje s iluzemi. Proto se o víc jak dvacet let později autor vydal tohoto kouzelníka hledat a popsal cestu, kterou ušel od počátku studia kouzelnických praktik až po absolutorium náročného kursu u jednoho z nejlepších indických mágů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100154/carodejuv-ucednik-100154.jpg 4.310
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, BB art

Sorcerer´s Apprentice, 1998

Kniha Čarodějův učedník

zolanda1883
27.08.2017

Krásně napsaná kniha, která mě obohatila, co se týče mého názoru na Indii. Moc hezky se četla, člověk nemohl přestat, byl nádherně vtažen do děje.

slumdog
21.08.2016

Z velké části vymyšlený "cestopis". Pokud skutečně chcete něco vědět o Indii, ztratíte čtením této knihy čas.

jaryn
26.04.2015

Kniha je nanejvýš čtivá až strhující, a navíc autor přidal ještě jednu hodnotu, hodnotu fantastického odhalení (ať už se k těm faktům postavíme, jak chceme).

fanciulla
18.08.2012

Po prečítaní som mala dojem, že Indovia sú národ posadnutý kúzlami a trikmi, ktoré považujú za skutočnú mágiu, podvodmi všetkého druhu a túžbou po bizarnostiach. Ani trochu som sa nenudila a občas som na musela nahlas smiať, naozaj dobre napísaná kniha. Obálka je zavádzajúca, lebo na nej nie je Ind, ale pravdepodobne nejaký melanézsky šaman.